informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Develia poszerza ofertę mieszkaniową na stołecznym Targówku
Oliwska Vita

Develia poszerza ofertę mieszkaniową na stołecznym Targówku

Nieruchomości / 2023.10.03

Targówek w ostatnich latach zyskał na popularności wśród kupujących mieszkania. Dzielnica dysponuje bogatą, rozwiniętą infrastrukturą lokalną, w okolicy nie brakuje też parków i terenów zielonych. Wybudowanie stacji II linii Metra sprawiło, że ta część Warszawy stała się realną alternatywą dla najmodniejszych lokalizacji nowych inwestycji mieszkaniowych. Dlatego też firma deweloperska Develia - po sukcesie projektu Toruńska Vita – niebawem wprowadzi do sprzedaży osiedle Oliwska Vita.

Ze względu na nieco niższe niż w innych rejonach ceny mieszkań i zapewnianą przez Metro dobra komunikację z centrum Targówek jest coraz częściej wybierany jako miejsce do zamieszkania. Funkcjonuje tu wiele wysoko ocenianych publicznych szkół i przedszkoli, rozwinięty jest także handel, usługi i ochrona zdrowia. Aż 30 proc. obszaru dzielnicy stanowią tereny zielone, w tym ponad 25-hektarowy Park Bródnowski w licznymi placami zabaw, plenerowymi siłowniami i zaprojektowaną przez Pawła Althamera plenerową galerią sztuki o nazwie Park Rzeźby. Mieszkańcy chwalą sobie również rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych.

Zalety Targówka jako lokalizacji mieszkaniowej już kilka lat temu dostrzegła firma deweloperska Develia, która zrealizowała tutaj inwestycję Toruńska Vita. W czteropiętrowym budynku o prostej, neomodernistycznej architekturze powstało w sumie 196 mieszkań o zróżnicowanych metrażach (od 30 do 105 m kw.) z balkonami i ogródkami. W budynku znajdują się  cichobieżne windy, podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi i boksami rowerowymi. Do najbliższej stacji Metra – Bródno – można dojechać w kilkanaście minut. W bezpośrednim sąsiedztwie mieszczą się również boisko piłkarskie, pływalnia i lodowisko. W sprzedaży pozostało ostatnich 14 lokali, których ceny zaczynają się od 11 200 zł za metr kwadratowy. Nabywcy będą mogli odebrać klucze do swoich mieszkań w październiku tego roku.

Kolejną inwestycją Develii na Targówku jest projekt Oliwska Vita, który niebawem trafi do sprzedaży. W dwuskrzydłowym budynku powstaną 124 mieszkania o funkcjonalnych, komfortowych rozkładach i powierzchniach liczących od 27,7 do blisko 75 m kw. z balkonami, tarasami i ogródkami. Osiedle będzie otoczone zielenią stanowiącą około 30% terenu inwestycji. Deweloper zaplanował także komórki lokatorskie oraz podziemny garaż na 109 samochodów oraz 21 miejsc postojowych naziemnych. Z myślą o właścicielach aut przyjaznych środowisku przewidziano także stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. Dla posiadaczy rowerów przygotowano 20 boksów rowerowych, a na zewnątrz stojaki dla jednośladów. Na parterze będą funkcjonowały dwa lokale usługowe.

Lokalizacja Oliwskiej Vita cieszy się rozbudowaną infrastrukturą komunikacyjną. Stacja kolejowa Warszawa-Praga pozwala na szybki dojazd m.in. do Dworca Gdańskiego oraz innych rejonów miasta, włącznie z Lotniskiem Chopina. Funkcjonuje tutaj również komunikacja publiczna, zapewniająca wygodne połączenie z centrum Warszawy oraz I i II linią metra.

W okolicy działa wiele sklepów, punktów usługowych czy placówek ochrony zdrowia. Najbliższe przedszkole jest oddalone o kilka, a szkoła podstawowa o kilkanaście minut spacerem. W okolicy nie brakuje również przestrzeni sportowo-rekreacyjnych, takich jak ZOO, Park trampolin Hangar 646, Pływalnie „Muszelka” oraz Polonez OSiR Targówek, a także obiektów kultury, jak pobliski DK Świt czy słynny Teatr Rampa.

Oliwska Vita zlokalizowana jest blisko zielonych terenów nadwiślańskich i Parku Bródnowskiego, które oferują duże możliwości odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe