

Oliwska Vita
Develia poszerza ofertę mieszkaniową na stołecznym Targówku
Targówek w ostatnich latach zyskał na popularności wśród kupujących mieszkania. Dzielnica dysponuje bogatą, rozwiniętą infrastrukturą lokalną, w okolicy nie brakuje też parków i terenów zielonych. Wybudowanie stacji II linii Metra sprawiło, że ta część Warszawy stała się realną alternatywą dla najmodniejszych lokalizacji nowych inwestycji mieszkaniowych. Dlatego też firma deweloperska Develia - po sukcesie projektu Toruńska Vita – niebawem wprowadzi do sprzedaży osiedle Oliwska Vita.
Ze względu na nieco niższe niż w innych rejonach ceny mieszkań i zapewnianą przez Metro dobra komunikację z centrum Targówek jest coraz częściej wybierany jako miejsce do zamieszkania. Funkcjonuje tu wiele wysoko ocenianych publicznych szkół i przedszkoli, rozwinięty jest także handel, usługi i ochrona zdrowia. Aż 30 proc. obszaru dzielnicy stanowią tereny zielone, w tym ponad 25-hektarowy Park Bródnowski w licznymi placami zabaw, plenerowymi siłowniami i zaprojektowaną przez Pawła Althamera plenerową galerią sztuki o nazwie Park Rzeźby. Mieszkańcy chwalą sobie również rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych.
Zalety Targówka jako lokalizacji mieszkaniowej już kilka lat temu dostrzegła firma deweloperska Develia, która zrealizowała tutaj inwestycję Toruńska Vita. W czteropiętrowym budynku o prostej, neomodernistycznej architekturze powstało w sumie 196 mieszkań o zróżnicowanych metrażach (od 30 do 105 m kw.) z balkonami i ogródkami. W budynku znajdują się cichobieżne windy, podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi i boksami rowerowymi. Do najbliższej stacji Metra – Bródno – można dojechać w kilkanaście minut. W bezpośrednim sąsiedztwie mieszczą się również boisko piłkarskie, pływalnia i lodowisko. W sprzedaży pozostało ostatnich 14 lokali, których ceny zaczynają się od 11 200 zł za metr kwadratowy. Nabywcy będą mogli odebrać klucze do swoich mieszkań w październiku tego roku.
Kolejną inwestycją Develii na Targówku jest projekt Oliwska Vita, który niebawem trafi do sprzedaży. W dwuskrzydłowym budynku powstaną 124 mieszkania o funkcjonalnych, komfortowych rozkładach i powierzchniach liczących od 27,7 do blisko 75 m kw. z balkonami, tarasami i ogródkami. Osiedle będzie otoczone zielenią stanowiącą około 30% terenu inwestycji. Deweloper zaplanował także komórki lokatorskie oraz podziemny garaż na 109 samochodów oraz 21 miejsc postojowych naziemnych. Z myślą o właścicielach aut przyjaznych środowisku przewidziano także stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. Dla posiadaczy rowerów przygotowano 20 boksów rowerowych, a na zewnątrz stojaki dla jednośladów. Na parterze będą funkcjonowały dwa lokale usługowe.
Lokalizacja Oliwskiej Vita cieszy się rozbudowaną infrastrukturą komunikacyjną. Stacja kolejowa Warszawa-Praga pozwala na szybki dojazd m.in. do Dworca Gdańskiego oraz innych rejonów miasta, włącznie z Lotniskiem Chopina. Funkcjonuje tutaj również komunikacja publiczna, zapewniająca wygodne połączenie z centrum Warszawy oraz I i II linią metra.
W okolicy działa wiele sklepów, punktów usługowych czy placówek ochrony zdrowia. Najbliższe przedszkole jest oddalone o kilka, a szkoła podstawowa o kilkanaście minut spacerem. W okolicy nie brakuje również przestrzeni sportowo-rekreacyjnych, takich jak ZOO, Park trampolin Hangar 646, Pływalnie „Muszelka” oraz Polonez OSiR Targówek, a także obiektów kultury, jak pobliski DK Świt czy słynny Teatr Rampa.
Oliwska Vita zlokalizowana jest blisko zielonych terenów nadwiślańskich i Parku Bródnowskiego, które oferują duże możliwości odpoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Truck Care rusza z nową ofertą na ciągniki MAN TGX
2026.06.30Granice wracają do handlu. Dlaczego dziś o sukcesie w eksporcie decyduje nie tylko logistyka
2026.06.30Przestępstwo w zasięgu kamery. Integracja monitoringu coraz ważniejsza dla bezpieczeństwa miast
2026.06.293 euro, które zmieni e-commerce. Tanie paczki z Chin na celowniku UE
2026.06.29Europa nie wygra wyścigu o magazyny energii samą skalą. Musi wygrać jakością integracji z siecią
2026.06.29Ponad co ósmy system ESS z nieprawidłowościami krytycznymi dla bezpieczeństwa. SMA wskazuje, gdzie zaczyna się niezawodność projektu
2026.06.29Alides Polska zajmuje strategiczną pozycję na Żoliborzu pod realizację nowego flagowego projektu
2026.06.29Bogi Gabrovic dołącza do Peakside, aby wspierać realizację akwizycji w Polsce
2026.06.29Olivia Centre wprowadza na rynek nową markę: Olivia Rent
2026.06.29





