informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Develia rozpoczyna budowę I etapu osiedla Przemyska Vita
Przemyska Vita

Develia rozpoczyna budowę I etapu osiedla Przemyska Vita

Nieruchomości / 2023.11.07

Rusza realizacja projektu Przemyska Vita, nowej inwestycji firmy deweloperskiej Develia na gdańskim Ujeścisku. Rolę Generalnego Wykonawcy będzie pełnić firma GPEC Serwis Sp. z o.o. Zakończenie zaplanowano na III kwartał 2025 roku. Firma uzyskała również pozwolenie na budowę II etapu.

Przemyska Vita wyróżnia się na tle aktualnych realizacji mieszkaniowych w Trójmieście - oprócz dwóch kameralnych budynków powstaną również miejskie wille.

W I etapie inwestycji przewidziano 146 mieszkań w szerokiej gamie rozkładów i metraży. W 4-piętrowych budynkach wielorodzinnych znajdą się zarówno 32-metrowe kawalerki, jak i przestronne, ponad stumetrowe apartamenty z antresolami. Natomiast w każdej z 7 willi zaprojektowano po cztery lokale liczące 88-89 m kw. powierzchni. W zależności od kondygnacji każdy z nich będzie miał przestronny balkon lub zielony ogród. W każdym pokoju zamontowane zostaną wysokie drzwi balkonowe, dzięki czemu mieszkania będą bardzo dobrze doświetlone. Komfort poprawią także szyby okienne odbijające refleksy.  

Do użytku mieszkańców oddane zostaną miejsca parkingowe w garażu podziemnym oraz naziemne stanowiska postojowe, w tym stacja do ładowania samochodów elektrycznych, wózkarnia oraz pomieszczenia na jednoślady. Do budowy inwestycji Develia zastosuje wysokiej jakości, energooszczędne materiały, m.in. ekologiczne bloczki silikatowe, izolacje termiczne z materiałów o wysokich parametrach, termoizolacyjne łączniki balkonowe czy trzyszybową stolarkę okienną. Zapewni to niższe rachunki za energię cieplną i elektryczną przyszłym lokatorom. Budynki charakteryzować się będą także bardzo dobrą, ponadstandardową akustyką.

Części wspólne osiedla zostaną wypełnione różnorodną roślinnością, która stworzy warunki do odpoczynku i codziennej regeneracji. Tereny zielone zajmą co najmniej 40% całej inwestycji. W projekcie przewidziano ogrody deszczowe oraz kilkaset nasadzeń, w tym dużą liczbę dorodnych drzew. Wyróżnikiem Przemyska Vita będzie infrastruktura rekreacyjna z dwoma placami zabaw, zewnętrzną siłownią, polaną do jogi, stolikiem do szachów, boiskiem do gry w bule i torem do dysk-golfa. Dodatkowo na osiedlu przewidziano ciąg pieszo-rowerowy, ławostoły piknikowe, leżaki, hamaki, a także miejsce do grillowania oraz wybieg dla psów. Wyjątkową atrakcją dla dzieci będzie tyrolka oraz zjeżdżalnia na skarpie.

Przemyska Vita to jedna z naszych topowych inwestycji, w której przewidzieliśmy wiele nowatorskich udogodnień, mających na celu stworzenie idealnej przestrzeni do wypoczynku i rekreacji. Powstaje w lokalizacji, która łączy w sobie dobry dostęp do miejskiej infrastruktury usługowo-komunikacyjnej oraz terenów zielonych. Połączenie to sprawia, że jest to projekt uniwersalny – odpowiednie mieszkanie znajdą tu zarówno single, młode pary, jak i rodziny z dziećmi. Dobry dojazd do centrum Gdańska i zróżnicowana oferta sprawiają, że jest to także propozycja dla inwestorów indywidualnych szukających lokali na wynajem. Wszystko to powoduje, że odnotowujemy dobre wyniki przedsprzedaży - mamy już ponad 30% sprzedanych mieszkań i uzyskaliśmy pozwolenie na budowę II etapu Przemyska Vita, który niedługo wprowadzimy do oferty – komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

W bezpośrednim sąsiedztwie Przemyska Vita znajduje się park leśny na Kozaczej Górze wraz z popularną platformą widokową, ścieżkami spacerowymi, trasami rowerowymi, placem zabaw i wybiegiem dla psów. Nieopodal osiedla znajdują się również miejskie zbiorniki retencyjne. Najbliższe otoczenie oferuje bezpośredni dostęp do wielu sklepów i usług - działają tu m.in.: Lidl, Biedronka oraz inne punkty, w których można zrobić codzienne zakupy. Przyszli mieszkańcy docenią również komfort związany z dogodnym dostępem do placówek edukacyjnych, w tym szkół i przedszkoli. Inwestycja jest bardzo dobrze skomunikowana z całą aglomeracją. Zlokalizowany tuż przy osiedlu przystanek tramwajowy przy oddanej niedawno do użytku ulicy Nowej Warszawskiej umożliwia szybki dojazd komunikacją miejską do centrum Gdańska. Sprawne połączenia z innymi dzielnicami zapewnia oddalona o zaledwie kilka minut jazdy obwodnica Trójmiasta.

Develia wybuduje także brakujący fragment ulicy Przemyskiej z łącznikiem do ul. Wadowickiej wraz z ciągiem pieszo-rowerowym, co przyczyni się do usprawnienia komunikacji osiedlowej. Tereny wzdłuż trasy zostaną urozmaicone licznymi nasadzeniami i elementami małej architektury.

Autorem projektu architektonicznego jest pracownia B1 Architekci s.c. Ceny zaczynają się już od 9 599 zł za metr kwadratowy.

Przemyska Vita to nie jedyny projekt Develii realizowany w Gdańsku. W sprzedaży znajdują się także sąsiednie Ujeścisko Vita, Via Flora na Chełmie, Szmaragdowy Park w Oruni Górnej, Południe Vita na Łostowicach oraz Osiedle Latarników na Letnicy.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe