informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Develia rozpoczyna budowę inwestycji Ślężna Vita

Develia rozpoczyna budowę inwestycji Ślężna Vita

Nieruchomości / 2023.05.17

Przy ulicy Ślężnej 118 we Wrocławiu ruszyła budowa osiedla Ślężna Vita – nowego projektu firmy Develia. Zaledwie 4 km od Starego Miasta powstanie w sumie 199 lokali mieszkalnych oraz 10 handlowo-usługowych. Funkcję generalnego wykonawcy powierzono firmie Strabag.

Inwestycja ma zostać oddana do użytku w pierwszej połowie 2025 r. Trwają już prace przygotowawcze do budowy nowoczesnego kompleksu z szeroką ofertą mieszkań - od kompaktowych, 2-pokojowych lokali „na start” po przestronne, ponad 100-metrowe apartamenty. W każdym z nich będzie balkon. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddana hala garażowa z komórkami lokatorskimi. Na parterze znajdzie się 10 lokali usługowo-handlowych, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli zrobić codzienne zakupy na miejscu.

Jedną z największych zalet projektu jest jego lokalizacja, zaledwie 4 km od Starego Miasta. Borek od lat cieszy się popularnością wśród mieszkańców Wrocławia dzięki spokojnemu charakterowi, harmonijnej zabudowie oraz rozbudowanej i różnorodnej infrastrukturze lokalnej. Nabywcy będą mogli korzystać z pobliskich restauracji, kawiarni, sklepów, galerii handlowych i kin. Nie brakuje tu również szkół, przedszkoli i placówek ochrony zdrowia. Miłośnicy aktywnego trybu życia i rodziny z dziećmi z pewnością ucieszą się z sąsiedztwa nowoczesnego aquaparku i aż trzech parków publicznych – Skowroniego (zaledwie 250 m od inwestycji), Parku im. Władysława Andersa (650 m) oraz Południowego (1000 m).

Ślężna Vita to projekt, który odpowiada na potrzeby wszystkich grup nabywców. Młodzi ludzie docenią bliskość centrum miasta i bogatą ofertę okolicznych restauracji i kawiarni. Rodziny z dziećmi – sąsiedztwo parków publicznych. Bliskość kampusów Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego czyni z zakupu mieszkania przy Ślężnej atrakcyjną opcję inwestycyjną. Duże zainteresowanie naszą propozycją potwierdzają wyniki sprzedaży - od października ubiegłego roku sprzedaliśmy tu już 120 mieszkań – komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A. 

Osiedle będzie znakomicie skomunikowane z innymi częściami Wrocławia. W pobliżu znajdują się liczne przystanki autobusowe i tramwajowe, zmotoryzowanych z pewnością ucieszy łatwy dojazd do trasy A4 i Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, a także do rozbudowywanej obecnie Śródmiejskiej Obwodnicy Wrocławia. Dworzec PKP Wrocław Główny znajduje się zaledwie 2,4 km od inwestycji.

Za projekt odpowiada pracownia Dziewoński, Łukaszewicz – Architekci. Ceny zaczynają się już od 11 900 zł za metr kwadratowy.

Develia, która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 41 osiedli, składających się w sumie ze 119 etapów inwestycyjnych – to ponad 16,5 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 860 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe