informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Develia wprowadza do przedsprzedaży  projekt Orawska Vita we Wrocławiu

Develia wprowadza do przedsprzedaży projekt Orawska Vita we Wrocławiu

Nieruchomości / 2023.04.05

Orawska Vita to nowa inwestycja firmy Develia we Wrocławiu. W I etapie osiedla na zielonym Ołtaszynie powstaną dwa trzykondygnacyjne budynki z 205 mieszkaniami. W ramach inwestycji deweloper zaprojektował dla mieszkańców rozwiązania podnoszące komfort użytkowania i wspierających sąsiedzką integrację.

Orawska Vita to nowa jakość na wrocławskiej mapie inwestycji mieszkaniowych. Lokalizacja w zielonej części Ołtaszyna zapewni mieszkańcom spokój i ciszę przy jednoczesnym dostępie do pełnej infrastruktury miasta. Osiedle zostało zaprojektowane z troską o najdrobniejsze szczegóły, aby dobrze wpisywać się w potrzeby szerokiej grupy nabywców – rodzin z dziećmi, miłośników aktywnego trybu życia czy osób pracujących zdalnie – zapowiada Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.

W kameralnych, trzykondygnacyjnych budynkach powstanie 205 mieszkań o funkcjonalnych rozkładach i metrażach - od kompaktowych lokali dwupokojowych, liczących 33 m kw., po przestronne apartamenty o powierzchni 96 m kw. Wszystkie zostały zaprojektowane w taki sposób, aby możliwe było wydzielenie zacisznych stref do pracy zdalnej. Mieszkania na najwyższych kondygnacjach będą miały nawet do 4 metrów wysokości. Duże okna zagwarantują odpowiednie doświetlenie. Do każdego przypisane są także powierzchnie zewnętrzne w postaci balkonu, loggii lub obszernego ogródka. W części powstaną również ogrody zimowe. W budynkach zainstalowane zostaną cichobieżne windy.

Do dyspozycji mieszkańców Orawska Vita zostanie oddana podziemna hala garażowa z 213 szerokimi miejscami postojowymi, 158 komórkami lokatorskimi i 30 boksami rowerowymi. Goście będą mogli zaparkować przy ul. Orawskiej na miejscach postojowych ogólnodostępnych. Inwestycja dostosowana będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zamontowane na dachu panele fotowoltaiczne pozwolą płacić niższe rachunki za eksploatację części wspólnych.

Orawska Vita zapewni rozwiązania, mające na celu zacieśnianie dobrosąsiedzkich relacji i umożliwienie odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku. Ruch kołowy będzie odbywał się poza terenem osiedla. Wewnętrzne dziedzińce i przestrzenie wokół budynków zostaną zadrzewione i zakrzewione. Mieszkańcy będą mogli spędzać wolny czas i spotykać się z sąsiadami w cieniu zielonych pergoli. Deweloper ustawi również ławki z możliwością solarnego ładowania telefonów i specjalne karmniki na książki, zachęcające do lektury na świeżym powietrzu. Rodziny z dziećmi docenią dwa nowoczesne place zabaw, a miłośnicy aktywnego trybu życia – rowerownię, rozbudowaną strefę rekreacyjną oraz zielony szlak pieszo-rowerowy, łączący osiedle z przystankami komunikacji miejskiej. Przed wejściami do wybranych klatek schodowych staną również stacje naprawcze dla rowerów.

Dzięki rozległym terenom zielonym i rozbudowanej infrastrukturze lokalnej Ołtaszyn uznawany jest przez mieszkańców Wrocławia za pożądaną lokalizację mieszkaniową. Działają tu liczne przedszkola i szkoły publiczne. Około 5 km od inwestycji funkcjonuje jedno z największych w Europie centrum handlowych – Aleja Bielany. W sąsiedztwie Orawska Vita można znaleźć sklepy sieci Lidl (700 m) oraz Biedronka (800 m). W okolicy znajduje się również ul. Zwycięska, na której nie brakuje cenionych restauracji, salonów spa, lokali usługowych i sklepików z regionalną żywnością.

W trosce o komfortowy dojazd do osiedla w projekcie uwzględniono remont ulicy Łubinowej i Orawskiej oraz budowę dodatkowej drogi w postaci trasy pieszo-rowerowej do ulicy Spiskiej i Koszyckiej. Dzięki tym usprawnieniom mieszkańcy inwestycji będą mogli szybko i sprawnie dotrzeć do komunikacji miejskiej, która łączy Ołtaszyn praktycznie z każdą częścią miasta. W pobliżu planowana jest wschodnia obwodnica Wrocławia, która ułatwi dojazd do innych części miasta oraz tras wylotowych (A4, S5 oraz S8).  

Autorem projektu architektonicznego Orawska Vita jest pracownia Dziewoński-Łukaszewicz s.c. Architekci. Rozpoczęcie budowy I etapu osiedla przewidziane jest na II kwartał 2023 r. Ceny mieszkań zaczynają się od 9 399 zł za m kw.

Develia, która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 41 osiedli, składających się w sumie ze 119 etapów inwestycyjnych – to ponad 16,5 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 860 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe