informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Develia wybuduje drogę i ścieżkę pieszo-rowerową na wrocławskim Ołtaszynie

Develia wybuduje drogę i ścieżkę pieszo-rowerową na wrocławskim Ołtaszynie

Nieruchomości / 2023.08.21

Wrocławski deweloper, który na Ołtaszynie realizuje osiedle Orawska Vita, rozbuduje lokalną infrastrukturę drogową. Oprócz remontu ul. Orawskiej i Łubinowej Develia wykona również długą ścieżkę pieszo-rowerową do ulic Koszyckiej i Spiskiej.

W celu usprawnienia ruchu drogowego na terenie dzielnicy Develia wyremontuje i pokryje twardą nawierzchnią ulicę Łubinową na odcinku od ul. Orawskiej do Agrestowej. W ramach inwestycji zaplanowano także budowę chodnika oraz kompletnej infrastruktury technicznej. W II etapie powstanie długi ciąg dla pieszych i rowerzystów, ciągnący się aż do granicy z Borkiem i Gajem. Natomiast w kolejnym zaplanowano budowę łącznika w rejonie ul. Koszyckiej.

Orawska Vita to kolejny przykład miastotwórczej inwestycji, w której nie tylko zrealizujemy nowoczesne i komfortowe osiedle mieszkaniowe, ale także rozbudujemy lokalną infrastrukturę drogową, by usprawnić komunikację zarówno nowym mieszkańcom, jak i lokalnej społeczności. Zakres prac uzgodniliśmy wspólnie z władzami Miasta Wrocławia. Na ulicy Łubinowej i Orawskiej powstaną nowe nawierzchnie i długie ścieżki pieszo-rowerowe. Zadbamy także o komfort i bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców, w tym tych najmłodszych, lokując przy ulicy nowe latarnie - zapowiada Mariusz Poławski, wiceprezes zarządu Develia S.A.

Orawska Vita to nowy projekt Develii we Wrocławiu, którego lokalizacja w zielonej części Ołtaszyna zapewni mieszkańcom spokój, ciszę i bliskość terenów zielonych przy zachowaniu dostępu do miejskich udogodnień. W I etapie osiedla powstaną 2 niskie budynki z 205 mieszkaniami o funkcjonalnych rozkładach oraz metrażach od 33 do 96 m kw. Wszystkie zostały zaprojektowane w taki sposób, aby możliwe było wydzielenie zacisznych stref do pracy zdalnej. Lokale na najwyższych kondygnacjach będą miały nawet do 4 metrów wysokości. Duże okna zagwarantują odpowiednie doświetlenie. Do każdego przypisane są także przestrzenie zewnętrzne w postaci balkonu, ogrodu zimowego lub ogródka. W budynkach zostaną zainstalowane cichobieżne windy, a mała liczba mieszkań na piętrze zapewni poczucie prywatności.

Mieszkańcy Orawska Vita będą mieli do dyspozycji podziemną halę garażową z 213 szerokimi miejscami postojowymi i 158 komórkami lokatorskimi. Odwiedzający ich goście zaparkują przy ul. Orawskiej na miejscach postojowych ogólnodostępnych. W projekcie położono duży nacisk na usprawnienia dla miłośników dwóch kółek. Na terenie osiedla znajdzie się rowerownia, boksy na jednoślady w podziemnej hali garażowej, a przed wybranymi klatkami schodowymi zainstalowane zostaną stacje naprawcze. Inwestycja dostosowana będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Panele fotowoltaiczne oraz pompa ciepła zapewnią niższe rachunki za eksploatację części wspólnych.  

Oprócz udogodnień dla rowerzystów, przygotowany przez pracownię Dziewoński-Łukaszewicz s.c. Architekci, projekt osiedla przewiduje rozwiązania, mające wspierać zacieśnianie dobrosąsiedzkich relacji i zapewniać odpoczynek od wielkomiejskiego zgiełku. Ruch pojazdów silnikowych będzie odbywał się poza terenem osiedla. Wewnętrzne dziedzińce i przestrzenie wokół budynków zostaną zadrzewione i zakrzewione. Mieszkańcy będą mogli spędzać wolny czas i spotykać się z sąsiadami w cieniu zielonych pergoli. Deweloper ustawi również ławki z możliwością solarnego ładowania telefonów i specjalne karmniki na książki, zachęcające do lektury na świeżym powietrzu. Rodziny z dziećmi docenią dwa nowoczesne place zabaw.  

Ze względu na rozbudowaną infrastrukturę lokalną Ołtaszyn cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób poszukujących mieszkania we Wrocławiu. Działają tu liczne przedszkola i szkoły publiczne. Około 5 km od inwestycji funkcjonuje jedno z największych w Europie centrum handlowych – Aleja Bielany. W sąsiedztwie Orawska Vita można znaleźć sklepy sieci Lidl (700 m) oraz Biedronka (800 m). W okolicy znajduje się również ul. Zwycięska, na której nie brakuje cenionych restauracji, salonów spa, lokali usługowych i sklepików z regionalną żywnością.

Develia, która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 45 osiedli, składających się w sumie ze 129 etapów inwestycyjnych – to blisko 17 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 924 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe