informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Develia wybuduje drogi na gdańskim Ujeścisku

Develia wybuduje drogi na gdańskim Ujeścisku

Nieruchomości / 2023.08.17

Develia, która realizuje na Ujeścisku osiedla Przemyska Vita oraz Ujeścisko Vita, wybuduje nową drogę od ul. Wadowickiej do ul. Przemyskiej oraz przebuduje ciąg pieszo-rowerowy do ul. Nowej Warszawskiej. Tereny wzdłuż trasy zostaną urozmaicone nasadzeniami i elementami małej architektury. Termin realizacji tej inwestycji zaplanowano do końca 2026 roku.

W ostatnich latach Ujeścisko jest dzielnicą, gdzie powstaje wiele nowych projektów mieszkaniowych. Postępującej urbanizacji na tym terenie kroku próbują dotrzymać władze Gdańska, które sukcesywnie inwestują w poprawę lokalnej infrastruktury drogowej i komunikacyjnej. Z pomocą przychodzą także deweloperzy, jak na przykład Develia, która wybuduje drogę łączącą ul. Przemyską z ul. Wadowicką oraz przebuduje ciąg pieszo-rowerowy. 

Dzięki rozbudowywanej w ostatnich latach przez miasto ul. Piotrkowskiej sytuacja komunikacyjna w tej dzielnicy uległa znacznej poprawie. Dużą korzyścią dla mieszkańców jest również oddana niedawno do użytku Nowa Warszawska - jedna z najważniejszych inwestycji komunikacji miejskiej w południowej części Gdańska. W ramach tego projektu powstał około 2-kilometrowy odcinek linii tramwajowej z trzema przystankami, która połączyła al. Havla z pętlą tramwajowo-autobusową Ujeścisko. Dzięki nowej trasie znacznie skrócił się czas dojazdu z południowych części do centrum Gdańska. Po Nowej Warszawskiej tramwaje mogą jechać z prędkością nawet 70 km/h, z częstotliwością co 5 minut w godzinach szczytu. Beneficjentami Nowej Warszawskiej będą również mieszkańcy nowych osiedli przy ul. Przemyskiej, których od przystanku Piotrkowska będzie dzielić zaledwie 400-metrowy spacer.

- Jako Develia doskonale wiemy, że odpowiednio rozbudowana infrastruktura komunikacyjna jest nieodzowną częścią nowoczesnych projektów mieszkaniowych. Łącznik Przemyska – Wadowicka to inwestycja, która wydatnie podniesie jakość życia w tej części Ujeściska. Z drogi będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy dzielnicy, nie tylko naszych osiedli – mówi Mariusz Poławski, wiceprezes firmy Develia.

Develia w ramach inwestycji Przemyska Vita zrealizuje na Ujeścisku 146 mieszkań.  Projekt ten będzie wyróżniać się niecodzienną ofertą – oprócz dwóch kameralnych budynków wielorodzinnych powstaną tam również dwupoziomowe wille. Potencjalni nabywcy mogą wybierać z szerokiego wachlarza mieszkań o funkcjonalnych rozkładach. W budynkach 4-piętrowych znajdą się zarówno 32-metrowe kawalerki, jak i przestronne, ponad stumetrowe apartamenty z antresolami. Natomiast w każdej willi zaprojektowano po cztery lokale, po dwa na parterze i piętrze, z przypisanymi odpowiednio ogródkami oraz dużymi balkonami. Do użytku mieszkańców powstaną także miejsca parkingowe w garażu podziemnym, naziemne stanowiska postojowe, komórki lokatorskie oraz pomieszczenie na jednoślady. Do budowy inwestycji zastosowane zostaną wysokiej jakości, energooszczędne materiały, dzięki czemu przyszli lokatorzy będą płacić niższe rachunki za energię cieplną i elektryczną. Zakończenie realizacji planowane jest na I kwartał 2024 r. 

Kolejny projekt Develii w tym rejonie Gdańska to Ujeścisko Vita. W ramach I etapu osiedla zaplanowano 184 mieszkania o dużych możliwościach aranżacyjnych. Lokale zlokalizowane na parterze będą posiadały prywatne ogródki, a te na wyższych kondygnacjach – balkony. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddana podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi, których przewidziano 185. Deweloper zadba także o powierzchnie zewnętrzne - w obrębie osiedla zostanie zaaranżowany teren rekreacyjny z dużą ilością zieleni i placem zabaw dla najmłodszych. Ukończenie budowy zaplanowano na koniec stycznia 2024 r. 

Develia, która w ubiegłym roku obchodziła 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 45 osiedli, składających się w sumie ze 129 etapów inwestycyjnych – to blisko 17 tys. mieszkań o powierzchni ponad 924 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe