informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Develia zakończyła budowę II etapu inwestycji Malta Point
Osiedle Malta Point etap II

Develia zakończyła budowę II etapu inwestycji Malta Point

Nieruchomości / 2024.01.18

Realizacja II etapu projektu Malta Point zlokalizowanego tuż obok ścisłego centrum Poznania, w dzielnicy Rataje, dobiegło końca trzy miesiące przed terminem. Rozpoczęcie przekazywania mieszkań właścicielom planowane jest na drugą połowę lutego br. Ponad 95 proc. lokali z tego etapu zostało już sprzedanych.

Osiedle Malta Point to funkcjonalna, wieloetapowa inwestycja powstająca przy ul. Brneńskiej w Poznaniu w pobliżu Jeziora Maltańskiego. Aktualnie dobiegła końca budowa II etapu, w którym powstały dwa 5-piętrowe budynki obejmujące 155 mieszkań o metrażach od 29 do 100 m kw. Rozpoczęcie przekazywania właścicielom lokali planowane jest na drugą połowę lutego br. Obecnie w trakcie realizacji pozostaje III etap ze 157 mieszkaniami - od kawalerek po lokale 4-pokojowe. Jego ukończenie planowane jest w drugim kwartale 2025 r.

- Malta Point wyróżnia się doskonałą lokalizacją na Ratajach i bogatą infrastrukturą w okolicy. Inwestycja cieszy się dużą popularnością wśród klientów. W sprzedaży mamy 7 ostatnich gotowych mieszkań zbudowanych w ramach II etapu. Do wyboru klientów pozostaje również połowa mieszkań z zaplanowanej puli 78 lokali w ramach kolejnego etapu. Zainteresowanych przyciąga przede wszystkim duża funkcjonalność osiedla, nowoczesna i atrakcyjna architektura, ale również sąsiedztwo nabrzeży Jeziora Maltańskiego i Warty oraz terenów zielonych - podkreślił Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

Budowę realizuje spółka Develia Construction, a autorem projektu jest Biuro Architektoniczne Archikwadrat z Poznania. Wszystkie mieszkania mają ustawne rozkłady, które pozwalają na atrakcyjne zaaranżowanie wnętrza. Lokale na parterze posiadają ogródki, a na wyższych kondygnacjach przestrzeń zewnętrzną tworzą balkony oraz tarasy. We wnętrzach części wspólnych zastosowano dyskretne połączenie beżu i szarości oraz wzory szlachetnych kamieni i drewna. Nabywcy mają do dyspozycji podziemny garaż oraz miejsca dla rowerów. Dla rodzin z dziećmi przygotowany został plac zabaw, a dla osób z niepełnosprawnościami kilka naziemnych miejsc parkingowych.

W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla Malta Point funkcjonują liczne połączenia autobusowe i tramwajowe, w tym linia numer 5, która prowadzi na Stare Miasto. Rondo Rataje, oddalone tylko o 650 m od osiedla, stanowi ważny węzeł komunikacyjny Poznania łączący z innymi częściami miasta. Zaledwie 500 m od Malta Point znajduje się popularna Galeria Posnania, gdzie poza zakupami można także spędzić wolny czas w kinie, kręgielni, kawiarni bądź restauracji.

Lokalizację Malta Point docenią miłośnicy aktywnego trybu życia.  Na północnym brzegu Jeziora Maltańskiego na dorosłych mieszkańców i dzieci czekają atrakcje parku wodnego – Term Maltańskich. To największy ośrodek sportowo-rekreacyjny w Polsce i drugi co do wielkości w Europie. Można w nim również korzystać z wód termalnych, co szczególnie ucieszy amatorów SPA.  W odległości 30-minutowego spaceru entuzjaści sportu będą mieli do dyspozycji również całoroczne centrum sportowo-rekreacyjne Malta Ski, na terenie którego funkcjonują: pole do mini golfa, wypożyczalnia rowerów oraz dwa stoki narciarskie. Atrakcją będą także nieodległe nabrzeża Warty oferujące możliwość aktywnego wypoczynku na kajakach, motorówkach czy relaksu na piaszczystych plażach. 

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe