informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Develia zwiększa liczbę dostępnych mieszkań w Krakowie o 7 proc.
City Vibe

Develia zwiększa liczbę dostępnych mieszkań w Krakowie o 7 proc.

Nieruchomości / 2023.11.09

W odpowiedzi na duży popyt oraz zmniejszającą się liczbę dostępnych lokali na rynku krakowskim Develia wprowadziła do sprzedaży 274 mieszkania w ramach IV etapu inwestycji City Vibe na Płaszowie przy ul. Myśliwskiej 68. Aktualnie deweloper ma najszerszą ofertę w stolicy Małopolski, obejmującą 6 inwestycji z 435 lokalami.

Mieszkania w całej Polsce sprzedają się w bardzo szybkim tempie. Kupują zarówno beneficjenci rządowego programu „Bezpieczny Kredyt 2 proc.”, jak i nabywcy gotówkowi szukający w nieruchomościach atrakcyjnej inwestycji. Poza Warszawą najwięcej transakcji zawieranych jest w Krakowie – według danych agencji doradczej JLL w III kwartale br. w stolicy Małopolski sprzedano 2,7 tys. lokali. Obecnie oferta deweloperska w tym mieście jest rekordowo niska i wynosi zaledwie 3,8 tys. mieszkań. Jest to najniższa wartość od ponad 15 lat. Nowa propozycja firma Develia – IV etap inwestycji City Vibe powstającej na Płaszowie – powiększa ten zasób o 7 proc.

Sytuacja na rynku nieruchomości w Krakowie jest bezprecedensowa. Gdyby mieszkania dalej sprzedawały się w tak szybkim tempie, bez zwiększenia podaży, to wszystkie wyprzedałyby się w zaledwie cztery miesiące. Dlatego miło mi poinformować, że wprowadziliśmy do sprzedaży najnowszy etap inwestycji City Vibe z 274 mieszkaniami. W Krakowie w aktualnej w ofercie mamy 6 inwestycji obejmujących 435 lokali, co plasuje nas na pierwszym miejscu spośród wszystkich deweloperów - komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.  

W ramach tego etapu powstaną dwa 5-piętrowe budynki, a w każdym z nich 137 mieszkań o zróżnicowaniach metrażach od 30 do 80 m kw. i ustawnych rozkładach, umożliwiających atrakcyjną aranżację wnętrz. W projekcie uwzględniono podziemną halę garażową oraz boksy lokatorskie.

Przy projektowaniu osiedla deweloper położył duży nacisk na bliskość natury oraz bogatą ofertę rekreacyjną. Zielone tereny o powierzchni ponad 1 ha zostaną atrakcyjnie zagospodarowane – powstanie m.in. jeziorko, reprezentacyjny plac z podświetlaną fontanną, deptak oraz pełna drzew i krzewów strefa parkowa. Nabywcy będą mieli do dyspozycji m.in. siłownię plenerową oraz boisko do siatkówki. Dla dzieci przewidziano bezpieczne place zabaw oraz przestrzeń kreatywną. Ruch kołowy na terenie City VIbe został ograniczony do minimum, co wpłynie na bezpieczeństwo najmłodszych. Miłośnicy jednośladów będą mieli do dyspozycji stojaki na rowery umieszczone przed budynkami, a także boksy lokatorskie znajdujące się w garażu. 

Będący częścią dzielnicy Podgórze, Płaszów łączy w sobie bliskość ścisłego centrum Krakowa oraz dostęp do rozległych terenów zielonych i rekreacyjnych. Na terenie Podgórza działają liczne kluby sportowe, pływalnia, korty tenisowe oraz tor łuczniczy. Dużą popularnością cieszy się pobliski Zalew Bagry z plażą, przystaniami wodnymi i wypożyczalniami wodnego sprzętu. W pobliżu City Vibe znajduje się także zrewitalizowany Park Rzeczny Ogród Płaszów, Staw Płaszowski, Kopiec Krakusa i dzikie nabrzeża Wisły, które mogą być idealnym miejscem na codzienny jogging czy rodzinne spacery.

Kolejną zaletą osiedla jest bogata infrastruktura lokalna. Najbliższa szkoła i przedszkole znajdują się w odległości jedynie 400 metrów od City Vibe. Tuż obok są również plac zabaw, boisko do koszykówki oraz skatepark. W ciągu kilku minut jazdy samochodem można dojechać do galerii handlowych Bonarka, Galerii Kazimierz oraz M1. Dojazd rowerem na Uniwersytet Jagielloński czy Dworzec Główny zajmie 30 minut. W ramach inwestycji Develia współfinansuje realizację nowej drogi łączącej ulicę Myśliwską z Nowohucką, która jeszcze bardziej usprawni komunikację z innymi dzielnicami miasta.

Autorem projektu architektonicznego IV etapu City Vibe jest pracownia B2 Studio. Zakończenie zaplanowane jest na III kwartał 2025 roku. Ceny zaczynają się już od 11 500 zł za metr kwadratowy.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe