

Drugi etap gdańskiego Konceptu gotowy do użytku
Deweloper INPRO S.A. otrzymał pozwolenie na użytkowanie kolejnych dwóch budynków Ci D w ramach osiedla Koncept w gdańskiej dzielnicy Ujeścisko-Łostowice. Mieści się w nich łącznie 88 mieszkań o metrażach od 41 do 89 m2. W realizacji jest jednocześnie trzeci i ostatni już etap tej inwestycji. Klienci mogą wybierać spośród 85 dostępnych mieszkań.
Osiedle Koncept to nowoczesna trzyetapowa inwestycja, która dostarczy łącznie 6 budynków o niskiej, czteropiętrowej zabudowie. W ramach ukończonego II etapu zbudowane zostały dwa budynki C oraz D obejmujące 88 funkcjonalnych mieszkań. W ofercie sprzedaży w ramach tej fazy projektu dostępnych jest jeszcze 9 ostatnich, gotowych lokali.
W realizowanej aktualnie III fazie inwestycji zaprojektowano kolejnych 88 lokali 2-, 3- oraz 4-pokojowych o powierzchniach od 41 do 89 m2. Do mieszkań przynależeć będą loggie, balkony lub ogródki. Zakończenie budowy zaplanowane jest na koniec września 2024 roku. W tym etapie dostępnych jest z kolei 76 mieszkań. Ceny zaczynają się od 10 368 zł brutto/m2.
Osiedle wyróżnia się ponadczasową architekturą, położeniem na malowniczym wzniesieniu z widokiem na Gdańsk oraz licznymi, funkcjonalnymi rozwiązaniami. Budynki zaplanowano z dużym nastawieniem na użyteczność. Z uwagi na budowę osiedla na skarpie punktem charakterystycznym jest oryginalna konstrukcja zewnętrznej windy, zapewniająca wygodną komunikację między poszczególnymi kondygnacjami kompleksu. Przewidziano w nim m.in. windy, pomieszczenia do przechowywania wózków oraz rowerów, a także komórki lokatorskie. W ramach całej inwestycji zaplanowano krytą przestrzeń parkingową, parking zewnętrzny i dwie podziemne hale garażowe. Dodatkowym udogodnieniem jest stacja ładowania pojazdów elektrycznych.
Z myślą o wygodzie mieszkańców w projekcie uwzględniono także m.in. bawialnię, 3 place zabaw oraz salę fitness. W III etapie na jednym z dużych placów zabaw zamontowana zostanie tyrolka służąca do zjazdów. Na terenie osiedla znajdą się także ogrody deszczowe oraz zewnętrzne strefy wypoczynkowe z liczną zielenią i altanami, zwiększające estetykę otoczenia i komfort mieszkańców, ale także wzbogacając bioróżnorodność.
Osiedle powstaje w gdańskiej dzielnicy Ujeścisko-Łostowice przy nowobudowanej ulicy Bramińskiego (obok ul. Człuchowskiej). W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu położona jest szkoła podstawowa wraz z boiskami, a w zasięgu kilkuminutowego spaceru znajduje się m.in. żłobek, przedszkole, przychodnia lekarska czy sklepy spożywcze. W pobliżu osiedla zlokalizowane są także idealne do wypoczynku tereny spacerowe wokół zbiornika retencyjnego.
Ten rejon jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta, dzięki znajdującym się w niedalekiej odległości od osiedla przystankom autobusowym i liniom tramwajowym, które pozwalają na wygodny dojazd do wszystkich kluczowych części Gdańska. Dodatkowo znajdująca się w pobliżu obwodnica umożliwi bezproblemowe dotarcie do wielu miejsc. Droga samochodem do centrum miasta zajmuje zaledwie około 25 minut.
Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Proconcept, a funkcję generalnego wykonawcy pełni INPRO S.A.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.inpro.com.pl.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Mikołajkowy weekend w G City Plejada. Dwa dni pełne świątecznych spotkań i atrakcji dla najmłodszych
2025.12.03G City Promenada zaprasza do Świątecznego Miasteczka: kreatywne warsztaty i zimowe niespodzianki
2025.12.03Jak budować odporność łańcucha dostaw – Go Logis o dostawach dla przemysłu chemicznego
2025.12.03Zimowe Melodie w Promenadzie - wyjątkowy koncert gwiazd bajkowych przebojów i spotkanie ze Świętym Mikołajem!
2025.12.03G City Targówek zaprasza do Miasteczka Świątecznych Słodkości
2025.12.03Portale pracownicze – narzędzia HR na miarę czasów
2025.12.03560 pomysłów i 40 półfinalistów w V edycji Solve for Tomorrow
2025.12.03Początek roku w CH Kasztanowa pod hasłem nowych otwarć – drogeria dm i Pasta Club dołączają do grona najemców
2025.12.02Sparta Loyalty wdraża nowy program lojalnościowy dla klientów marki OCHNIK
2025.12.02





