informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Drzewo za drzwi! Firma CAL ratuje las

Drzewo za drzwi! Firma CAL ratuje las

CSR / 2017.09.15

To niespotykana na rynku praktyka. W miejsce ściętych drzew odsadzamy nowe, znacznie więcej niż wynosi nasze roczne zapotrzebowanie. Produkujemy drzwi drewniane, które są najbardziej ekologiczne, ale to nie zwalnia nas z odpowiedzialności, aby jeszcze lepiej dbać o środowisko. To troska o przyszłość naszych dzieci – tłumaczy Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL. I dodaje: - Będziemy kontynuowali akcję w kolejnych latach, a naszych partnerów namawiamy do podobnych działań. 

Na pomysł akcji wpadł pracownik firmy, a inicjatywa spotkała się z pełnym poparciem Zarządu, który jeszcze w kwietniu, solidarnie z pracownikami CAL, sadził nowe drzewa na terenie leśnictwa koło Suwałk. 

Łącznie w akcji wzięło udział blisko 70 osób, którzy odnowili powierzchnię zajmującą 2,18 ha. Głównymi gatunkami, które zostały posadzone była sosna, świerk, brzoza, lipa oraz dąb szypułkowy. Po zakończeniu sadzenia uczestnicy poznali technologię produkcji sadzonek w szkółce kontenerowej Nadleśnictwa Suwałki. Akcja wspólnego sadzenia była świetną okazją do pogłębienia wiedzy leśnej oraz integracji pracowników wokół wspólnego celu, jakim jest troska o środowisko naturalne. 

Dziś ekologia to nie tylko modne słowo – to konkretne działania, które pozwalają przywracać równowagę naszej planecie. Drzwi wykonane z drewna pozwalają na oszczędność energii wykorzystywanej do ich wytworzenia, co oznacza mniejszą emisję zanieczyszczeń oraz mniejsze zużycie paliw. Można je przetworzyć w niemal 100 proc. Nawet jeżeli nie zostaną ponownie wykorzystane, ulegną naturalnej biodegradacji. 

Drzwi CAL są produkowane z wykorzystaniem przyjaznych dla środowiska wodorozcieńczalnych lakierów, jak również olejo-wosków dopuszczonych do kontaktów z żywnością i stosowanych w zabawkach dla dzieci. Drewno pochodzi wyłącznie z lasu certyfikowanego zarządzanego wg zasad dobrej gospodarki leśnej (z pominięciem leśnictw na terenie Puszczy Białowieskiej). 

Kupując drzwi drewniane CAL ma się zatem pewność, iż nie tylko zostały one wytworzone z czułym poszanowaniem przyrody, ale też że otrzymała ona, z nadwyżką, rekompensatę za pozyskany materiał.  Firma CAL jest wiodącym producentem drzwi drewnianych. Wykonuje je już od ponad 30 lat. Założył ją i nadal rozwija, z pełnym wparciem kolejnego pokolenia, Zbigniew Cywiński, Prezes CAL. 

źródło: cal/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe