informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Efektywne zarządzenie energią w centrach danych

Efektywne zarządzenie energią w centrach danych

Technologie / 2023.08.28

Zapotrzebowanie na energię w centrach danych stale i bardzo szybko rośnie. Czynnikiem na to wpływającym jest szybka digitalizacja i związany z tym rosnący przepływ danych i zwiększone wykorzystanie chmury. Wpływa to także bezpośrednio na coraz wyższe koszty funkcjonowania biznesu. Dlatego efektywny monitoring energii nabiera coraz większego znaczenia, stając się elementem przewagi konkurencyjnej na rynku, a kwestia transparentności energetycznej jest obecnie jednym z najważniejszych wyzwań dla osób zarządzających. Doskonałym rozwiązaniem do monitorowania przepływu energii w centrach danych jest proponowany przez firmę Rittal Rizone OTM Suite, pozwalający na optymalne zarządzanie i wyższą efektywność energetyczną. 

Przez długi czas zużycie energii w centrach danych nie było kwestionowane. Jednak te czasy bezpowrotnie minęły. Centra danych wymagają coraz więcej mocy, aby umożliwić szybsze i bardziej wydajne przetwarzanie danych. Z jednej strony więc ze względu na digitalizację rośnie zapotrzebowanie na energię, z drugiej strony rosną także jej koszty. W jaki sposób można ten proces zoptymalizować i zmniejszyć koszty energii?

Doskonałym rozwiązanie jest OT (Operational Technology), czyli technologia operacyjna centrum danych obejmująca szafy, zasilanie i chłodzenie. Wprowadzone na rynek przez firmę Rittal nowe oprogramowanie RiZone OTM Suite umożliwia optymalne zarządzanie warstwą OT i monitorowanie systemów fizycznych. Rozwiązanie to ukierunkowane jest na dostępność, bezpieczeństwo i optymalizację zużycia energii w centrum danych. RiZone OTM Suite zawiera różne moduły takie jak monitorowanie urządzeń OT, zarządzanie energią i dynamiczna optymalizacja chłodzenia. Modułowy pakiet korzysta z technologii Composable Software firmy German Edge Cloud, która umożliwia bieżące monitorowanie energii, dzięki czemu wpływa na zwiększenie efektywności centrum danych.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe