informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
EFL rozpoczyna współpracę z Fundacją Rak’n’Roll

EFL rozpoczyna współpracę z Fundacją Rak’n’Roll

CSR / 2023.06.19

EFL dołączył do grona firm wspierających Fundację Rak’n’Roll, która działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka. Spółki z Grupy EFL od wielu lat włączają się w działania związane z profilaktyką zdrowotną, prowadzone przez różne organizacje pozarządowe a dzięki współpracy z  Rak’n’Roll włączą się w realizację projektów, które wspierają misję fundacji.

Podpisanie umowy o współpracy, w ramach której EFL przekazał Fundacji kluczyki do samochodu Peugeot, odbyło się we Wrocławiu 12 czerwca 2023 roku. Auto pomoże zespołowi fundacji w realizacji działań statutowych i podróżowaniu do ośrodków medycznych lub na wydarzenia edukacyjne.

Od wielu lat współpracujemy z organizacjami pomagającymi rozwiązywać problemy społeczne, a takimi niewątpliwie są choroby onkologiczne. Decyzja o współpracy z Rak’n’Roll była natychmiastowa, bo takie działanie, kiedy w centrum zainteresowania jest dobro człowieka, ma po prostu duży sens. Co więcej, każda z zaangażowanych stron zyskuje. Fundacja większą mobilność, a my doświadczonego partnera w budowaniu świadomości i profilaktyki zdrowotnej. Razem możemy więcej – mówi Radosław Woźniak, prezes zarządu EFL.

Wsparcie naszej organizacji przez EFL ogromnie ułatwi nam codzienną pracę i sprawi, że będziemy mogli być bliżej naszych Podopiecznych, którzy mieszkają i leczą się w całym kraju. Przekazane nam auto to również pomoc w organizacji warsztatów, obozów sportowo-terapeutycznych czy działań edukacyjnych, które coraz częściej odbywają się poza Warszawą. Jeszcze w tym tygodniu wykorzystamy je przy organizacji spotkania dla Boskich Matek (kobiet w ciąży chorych na raka), a chwilę później pojedziemy do 5 miast południowo-wschodniej Polski z akcją profilaktyczną w ramach kampanii „Dzień na U”. Wierzę, że to dopiero początek naszej współpracy – mówi Joanna Rokoszewska-Łojko, dyrektorka zarządzająca, członkini zarządu Fundacji Rak’n’Roll.

Celem działającej od 2009 roku Fundacji Rak’n’Roll jest pomaganie chorym i ich bliskim w przechodzeniu przez raka, tworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej, przełamanie tabu i zarażanie pozytywną energią. Fundacja działa na rzecz zdrowych wyborów, zachowań i otaczania siebie troską na co dzień. Promuje nowoczesną profilaktykę, w której zamiast straszyć chorobą, zachęca do regularnego potwierdzania zdrowia.

Zaangażowany biznes to ludzie, którym zależy

Spółki Grupy EFL od wielu lat włączają się w działania związane z profilaktyką zdrowotną i współpracują z organizacjami pozarządowymi, które działają na rzecz zmniejszenia problemów społecznych, jakimi są choroby onkologiczne.

Od kilkunastu lat EFL współpracuje z wrocławską Fundacją Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, jedną z największych organizacji działających dla dzieci i młodzieży oraz ich rodzin. Fundacja wspiera także Klinikę Przylądek Nadziei we Wrocławiu, jedno z niewielu tak wyspecjalizowanych miejsc, które leczy choroby onkologiczne najmłodszych i pomaga im wyzdrowieć. Od wielu lat EFL angażuje się w pomoc dla Kliniki i bierze udział w inicjatywach takich jak Koncert Nadziei czy Gala Ozdrowieńców.

Grupa EFL współpracuje również z Fundacją DKMS, międzynarodową organizacją non-profit, zajmującą się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego. W bazie DKMS zarejestrowanych jest wielu pracowników Grupy EFL, którzy zdecydowali się pomagać osobom potrzebującym przeszczepu komórek macierzystych.

 

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe