informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Equinix wspiera budowę pięciu farm słonecznych
Equinix

Equinix wspiera budowę pięciu farm słonecznych

Technologie / 2023.03.07

Nowe inwestycje, zarządzane przez IGNIS, mają wygenerować więcej energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, niż obecnie wykorzystują centra danych Equinix w Madrycie, Barcelonie i Sewilli.

Equinix, Inc. (Nasdaq: EQIX), znacznie zwiększył swoje zaangażowanie w projekty energii odnawialnej, podpisując pięć nowych długoterminowych umów o zakup energii (PPA) w Hiszpanii o łącznej mocy 225 megawatów (MW). Oczekuje się, że po uruchomieniu w 2025 roku inwestycje te będą generować więcej niż wynosi zużycie energii w centrach danych Equinix International Business Exchange (IBX) w Madrycie, Barcelonie i Sewilli.

Pięć nowych obiektów, wraz z istniejącymi już inwestycjami, zwiększy zakontraktowaną moc PPA Equinix do 595 MW w skali globalnej, co według szacunków pozwoli wygenerować prawie dwa miliony MWh rocznie.

„Equinix jest zaangażowany w tworzenie infrastruktury cyfrowej, która poprawia nasze codzienne życie, jednocześnie minimalizując wpływ na środowisko. Planujemy nadal szukać rozwiązań, które wspierają wytwarzanie energii odnawialnej na całym świecie” – podkreśla Raouf Abdel, EVP of Global Operations, Equinix.

Projekty będą zarządzane przez IGNIS – grupę zajmującą się energią odnawialną, zaangażowaną w cały cykl produkcyjny: od rozwoju po eksploatację i obsługę rozwiązań energetycznych. Grupa IGNIS uczestniczyła w rozwoju portfela ponad 20 GW projektów odnawialnych w Europie, USA, Ameryce Południowej i Azji, a obecnie zarządza operacyjnym portfelem ponad 4 GW różnych technologii wytwarzania energii. Schneider Electric, czołowy globalny doradca w zakresie korporacyjnych zamówień na energię odnawialną, wspierał Equinix w wyborze projektu i negocjacjach kontraktowych.

Equinix kontynuuje rozbudowę portfela dostaw energii w celu zwiększenia zakupów energii ze źródeł odnawialnych. Priorytety obejmują przejście z certyfikatów na umowy PPA na wszystkich rynkach, na których jest taka możliwość. Poza wdrożeniem strategii zrównoważonego rozwoju Equinix analizuje możliwości wykorzystania energii słonecznej lokalnie, wytwarzania energii z ogniw paliwowych oraz innych rozproszonych technologii niskoemisyjnych, które są zgodne z ogólną strategią globalną firmy.

Equinix jako pierwszy w branży centrów danych zobowiązał się do osiągnięcia neutralności klimatycznej w całej swojej globalnej działalności i łańcuchu dostaw do 2030 roku. Jest również założycielskim sygnatariuszem unijnego „Paktu na rzecz Neutralności Klimatycznej Centrów Danych”, który prowadzi działania na rzecz rozwoju wymogów zrównoważonego rozwoju dla branży centrów danych w UE w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2030 roku.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe