informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Etisoft Smart Solutions doceniony za innowacyjność
Etisoft

Etisoft Smart Solutions doceniony za innowacyjność

Nagrody / 2021.06.23

Etisoft Smart Solutions, spółka córka Etisoft, otrzymał wyróżnienie za system intralogistyczny w konkursie Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2020, organizowanym przez wydawnictwo Eurologistics.

Etisoft Smart Solutions, spółka córka Etisoft, otrzymał wyróżnienie za system intralogistyczny w konkursie Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2020, organizowanym przez wydawnictwo Eurologistics. To kolejny dowód na to, że firma z Gliwic realnie przyczynia się do zmian oblicza polskich przedsiębiorstw i ich transformacji technologicznej. A wszystko to w myśl z ogłoszoną w 2020 roku wizją Etisoft - „Od etykiet do Przemysłu 4.0”.

Specjaliści z Etisoft i Etisoft Smart Solutions, wspierają swoimi rozwiązaniami przedsiębiorstwa, stojące przed olbrzymią szansą na autentyczną zmianę i poddanie się jej w ramach czwartej rewolucji przemysłowej. Jednym z kluczowych działań na tej drodze jest automatyzacja logistyki, której poziom wciąż jest niski. Tym bardziej cieszy więc docenienie rozwiązania z tej dziedziny.

Zawsze o krok do przodu

Innowacje w przemyśle i jego automatyzacja sprawiły, że wiarygodnym partnerem biznesowym są dziś firmy, które są o krok dalej, niż ich obecni i przyszli klienci. - To właśnie oczekiwania naszych obecnych i przyszłych klientów, ich poszukiwanie coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań, stały się motorem naszego rozwoju. Dlatego poszerzyliśmy portfolio o robotykę mobilną, systemy wizyjne czy rozwiązania do zarządzania produkcją.  – wyjaśnia Michał Majnusz, prezes spółki Etisoft, która od 25 lat zajmuje się produkcją etykiet, oferując także rozwiązania z zakresu Auto ID. Do ich realizacji powołano spółkę Etisoft Smart Solutions. - Doceniony przez jury konkursu „Zintegrowany system intralogistyczny bazujący na robotach mobilnych typu AGV/AMR” to autorskie rozwiązanie tego zespołu inżynierów – podkreśla Michał Majnusz.

Zwycięski produkt marki Etisoft

Zintegrowany system intralogistyczny bazuje na robotach mobilnych typu AGV/AMR. Zarówno warstwa hardwarowa (roboty mobilne z serii IntraBot) jak również warstwa softwarowa (system nadrzędny IntraFleet 4.0) to autorskie rozwiązania, opracowane na potrzeby procesów logistyki wewnętrznej oraz procesów  produkcyjnych. System doskonale się sprawdza w automatyzacji dostaw komponentów oraz produktów gotowych w zakładach produkcyjnych. Jednocześnie jego modułowość pozwala przystosować go do różnych procesów produkcyjno-logistycznych łącznie z implementacją w centrach logistycznych. Czym się wyróżnia? - System pomaga rozwijać optymalizację procesów produkcyjnych oraz ich integrację z funkcjonującymi systemami informatycznymi. Dzięki jego wdrożeniu funkcjonujące procesy logistyczne są porządkowane i standaryzowane. Poprawia się jakość funkcjonowania transportu wewnętrznego, a konkretną korzyścią ekonomiczną jest możliwość redukcji pracochłonności i kosztów osobowych w zakresie logistyki wewnętrznej. – wylicza Wojciech Klein, dyrektor ds. badań i rozwoju w Etisoft Smart Solutions

Tak to działa w praktyce

Na przełomie 2019 i 2020 roku firma Etisoft Smart Solutions zrealizowała projekt dla przedsiębiorstwa produkcyjnego - potentata w branży automotive, o światowym zasięgu działania -  w polskim zakładzie, pracującym w trybie 24/5. Jego celem była automatyzacja procesów dostawy komponentów na linie produkcyjne oraz wyrobów gotowych do strefy wysyłek z wydajnością do 30 palet na godzinę przy zachowaniu wymogów bezpieczeństwa uwzględniających zarówno bezpieczeństwo ludzi i innych pojazdów. Zaplanowany zwrot z inwestycji w okresie poniżej 3 lat jest możliwy między innymi dzięki zastąpieniu wózków widłowych, redukcji kosztów pracy i zapewnieniu wydajności i ciągłości pracy podczas absencji pracowników, pracy w godzinach nocnych czy w weekendy.

Etisoft wdraża rozwiązania automatyzujące procesy także we własnym środowisku pracy. Obecnie trwają przygotowania do przeprowadzki Etisoft do nowoczesnego, automatycznego centrum magazynowo-kompletacyjno-wysyłkowego. - Jego sercem będzie SALMA, czyli System Automatycznej Logistyki, Magazynowania i Awizacji. Pracują nad nim autorzy wyróżnionego w konkursie systemu intralogistycznego wraz z pracownikami Etisoft. – zdradza prezes spółki

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe