informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Eurofactor Polska z 79% wzrostem sprzedaży w pierwszym półroczu 2022

Eurofactor Polska z 79% wzrostem sprzedaży w pierwszym półroczu 2022

Finanse / 2022.08.02

Eurofactor Polska od stycznia do czerwca br. sfinansował wierzytelności polskich firm o łącznej wartości 4,5 mld zł. Wypracowana dynamika na poziomie 79% r/r jest ponad dwukrotnie wyższa od średniej rynkowej, która wynosi 34%.

Eurofactor Polska w pierwszy półroczu tego roku sfinansował wierzytelności klientów o łącznej wartości 4,5 mld zł. Wzrost na poziomie aż 79%  w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku jest najwyższy wśród TOP 10 firm faktoringowych w Polsce. Tym samym należąca do Grupy EFL spółka potwierdziła swoją mocną pozycję w ścisłej czołówce firm faktoringowych w kraju.

- Faktoring w Polsce z roku na rok zyskuje na znaczeniu.  Blisko 34% wzrost finansowania wierzytelności, liczony rok do roku jest rekordowym wynikiem w historii branży. Dla Eurofactor Polska, który funkcjonuje na rynku od 11 lat,  to również kolejny udany rok.  Ponad dwukrotnie wyższa dynamika od średniej rynkowej to powód do satysfakcji i dobry prognostyk na przyszłość. W tym roku w ramach Grupy Credit Agricole Leasing &Factoring wprowadziliśmy rozwiązanie International Factoring Pass oparte na paneuropejskiej platformie faktoringowej. Platforma jest wspólna dla wszystkich podmiotów Grupy CAL&F we Francji, Niemczech, Belgii, Holandii, Hiszpanii, Włoszech, Polsce i Portugali. Zastosowanie tego rozwiązania sprawia, że wszystkie należące do Grupy CAL&F firmy faktoringowe mogą zaoferować rozwiązania faktoringowe międzynarodowym grupom, które chcą scentralizować negocjacje i zarządzanie swoimi programami z jednym faktorem, podpisując pojedynczą umowę faktoringową z Eurofactor/CAL&F France. Jestem przekonany, że rozwiązanie spotka się z zainteresowaniem naszych klientów – mówi Stanisław Atanasow, prezes zarządu Eurofactor Polska S.A.

Rekordowe wyniki branży

Z danych zaraportowanych przez Polski Związek Faktorów (PZF)  wynika, że w ciągu sześciu miesięcy 2022 roku firmy faktoringowe w Polsce sfinansowały wierzytelności w wysokości aż 223 mld zł. To oznacza blisko 34% wzrost liczony rok do roku i jest najlepszym wynikiem w historii  branży. Rośnie nie tylko wartość wierzytelności, ale i liczba firm korzystających z faktoringu. Raportujące do PZF firmy faktoringowe w pierwszym półroczu tego roku obsłużyły 22,3 tys. krajowych przedsiębiorstw, które przekazały do sfinansowania 10,8 mln faktur. Z faktoringu korzystają głównie firmy produkcyjne i dystrybucyjne.

PZF zrzesza większość podmiotów świadczących usługi faktoringowe. Skupia obecnie 5 banków komercyjnych i 21 wyspecjalizowanych firm udzielających finansowania. Należy do niego także 6 podmiotów o statusie partnera.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe