informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Evernex przejmuje brazylijskie Maminfo i wzmacnia swoją pozycję w Ameryce Południowej

Evernex przejmuje brazylijskie Maminfo i wzmacnia swoją pozycję w Ameryce Południowej

Wiadomości / 2024.02.28

Evernex, wiodący gracz na globalnym rynku dostawców usług TPM dla IT i centrów danych, ogłosił przejęcie brazylijskiej firmy Maminfo. Maminfo, to założona w 2000 r. firma, która specjalizuje się w dostarczaniu usług sieciowych, głównie dla dużych operatorów telekomunikacyjnych.

 

Przejęcie południowoamerykańskiego potentata, jest kolejnym etapem strategii rozwoju i umacniania pozycji Evernex na globalnym rynku. Maminfo wykazała się zdolnością do adaptacji w dynamicznym sektorze IT i w ciągu ostatnich czterech lat podwoiła swoje przychody. Wniesie do francuskiej firmy specjalistyczną wiedzę o tamtejszym rynku sieciowym oraz swój ogólnokrajowy zasięg. Dzięki temu, Evernex umocni swoją pozycję dostawcy usług TPM dla operatorów telekomunikacyjnych oraz rozszerzy zakres usług dla innych branż, w tym finansowej i przemysłowej.

Stanislas Pilot, Prezes Grupy Evernex skomentował: – Dołączenie Maminfo do Evernex, jest naszym trzecim przejęciem w regionie LATAM, a drugim w Brazylii. Jesteśmy przekonani, że ten utalentowany zespół, znacznie poszerzy nasze możliwości w zakresie utrzymania sprzętu IT. Z radością witamy w rodzinie Evernex.

Kluczową rolę w procesie integracji, będzie odgrywał Adriano Marcelo, założyciel i dyrektor generalny Maminfo. Będzie on nadal zarządzał działalnością Maminfo jako części Evernex, a jego ekspercka wiedza na temat rynku telco, zapewni klientom w regionie LATAM wiele korzyści.

Staliśmy się częścią światowego lidera, co otwiera przed nami nowe możliwości rozwoju. Jestem przekonany, że dzięki naszym wspólnym działaniom, umocnimy pozycję Evernex nie tylko na rynku LATAM, ale również w wymiarze globalnym – podkreślił Marcelo. "To nie tylko wzmocnienie naszej obecności w Ameryce Łacińskiej, ale także podkreślenie zaangażowania Evernex w świadczenie kompleksowych usług IT dla różnych branż”. podsumował Mohamed Bella, Evernex EVP and Managing Director for LATAM and MEA –  W dalszym ciągu będziemy z zainteresowaniem obserwować rynek w poszukiwaniu nowych możliwości współpracy i partnerstwa, które umożliwią nam dalszy rozwój naszej globalnej obecności.” –  dodał.

Evernex jest globalnym dostawcą usług IT, przedłuża żywotność zasobów i oferuje kompleksową konserwację centrów danych rożnych dostawców. Dzięki temu maksymalizuje wydajność sprzętu i zwrot z inwestycji. Firma jest liderem na rynku usług serwisowych zewnętrznych dostawców o prawdziwie globalnym zasięgu. Działa w ponad 165 krajach w 45 biurach na całym świecie i jest niedościgniona pod względem zrównoważonego rozwoju i opłacalności. Codziennie wysyła jedną tonę metryczną części zamiennych na cały świat, aby utrzymać działanie centrów danych na najwyższym poziomie.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe