informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
F5 Secure multi-cloud networking przyspiesza zarządzanie rozproszonymi aplikacjami

F5 Secure multi-cloud networking przyspiesza zarządzanie rozproszonymi aplikacjami

Wiadomości / 2023.04.19

F5 udostępnia nowy pakiet usług multi-cloud networking zbudowany z myślą o rozproszonych zasobach cyfrowych. Według danych firmy, 95% przedsiębiorstw utrzymuje tradycyjne aplikacje i równolegle rozwija narzędzia w chmurze. Co piąta organizacja utrzymuje sześć lub więcej różnych środowisk. W tak złożonej, hybrydowej rzeczywistości niezbędna jest więc pełna widoczność i bezpieczeństwo. Dowiedz się, w jaki sposób MCN to umożliwia.

Na koniec pierwszego kwartału bieżącego roku, firma F5 zaprezentowała nowy pakiet funkcji multi-cloud networking (MCN). Nowatorskie rozwiązanie może zostać wdrożone w jednej lub więcej chmur publicznych, natywnych środowiskach Kubernetes czy lokalizacjach brzegowych. Usługi Distributed Cloud Services zapewniają łączność i bezpieczeństwo zarówno w warstwie sieciowej, jak i aplikacyjnej. Organizacje mogą przełączać się bez ryzyka pomiędzy narzędziami umieszczonymi u jednego dostawcy lub pomiędzy różnymi usługodawcami. Użytkownicy MCN otrzymują możliwość połączeń natywnych i dodatkowego zabezpieczenia rozproszonych aplikacji.

Bezpieczna łączność między aplikacjami stanowi cel nadrzędny dla każdej nowoczesnej firmy. Jednakże obecnie, coraz większego znaczenia nabiera także metoda uzyskania kompatybilności pomiędzy zasobami tłumaczy Michael Rau, General Manager, odpowiedzialny za rozwój F5 Distributed Cloud Platform and Security Services.

Według najnowszego raportu F5 „The State of Application Strategy in 2023", 85% organizacji korzysta z aplikacji zlokalizowanych w wielu różnych miejscach. Wraz z decentralizacją narzędzi cyfrowych rośnie złożoność infrastruktury. W rezultacie, zespoły cybernetyczne mierzą się z ograniczoną widocznością i większym ryzykiem potencjalnych ataków hackerskich. Nowy pakiet rozwiązań F5 umożliwia użytkownikom większą kontrolę nad rozproszonymi aplikacjami, a także stabilizacje procesów. Dzięki temu wzrasta poziom bezpieczeństwa tradycyjnych sieci korporacyjnych wyposażonych w zautomatyzowaną infrastrukturę. Niezagrożony wzrost i skalowanie zasobów cyfrowych możliwy jest bez rezygnacji z kontroli dostępów na różnych poziomach odpowiedzialności w organizacji.

Intensywny rozwój chmury i architektur hybrydowych zbiegł się z powstaniem mikro-usług i aplikacji rozproszonych API. Wszystko to przyczynia się do wzrostu złożoności i pogorszenia widoczności. Podejście F5 bazujące na wspólnej platformie znacznie poszerza zdolność do obsługi złożonych systemów, wliczając w to środowiska hybrydowe i multi-cloud. Dzięki usługom Distributed Cloud App Connect i Network Connect poziom bezpieczeństwa w organizacjach zwiększa się istotniedodaje Michael Rau.

Szeroki przekrój możliwości MCN

Tradycyjne modele projektowania połączeń i infrastruktury nie są w stanie sprostać wymaganiom nowoczesnych aplikacji ze względu na rosnące znaczenie mikro-usług. Nowe rozwiązania korzystają z rozproszonych klastrów Kubernetes, rozbudowanych interfejsów API i nie są ograniczone już do jednej lokalizacji chmury lub nawet jej jednego dostawcy. Zgodnie z wnioskami z tegorocznego raportu SOAS, największym wyzwaniem jest opanowanie złożoności zasobów, a także zapewnienie wydajności i utrzymanie bezpieczeństwa. Aby właściwie podejść do tych wyzwań, wymagane jest bardziej kompleksowe podejście do odpornej na zagrożenia sieci MCN, która zapewnia:

  • Zintegrowany pakiet usług, który zarówno łączy się na poziomie sieci, jak i obciążenia w chmurze, aby zminimalizować złożoność i poprawić zwinność.
  • Bezpieczeństwo end-to-end zarówno dla sieci łączącej wiele lokalizacji, jak i dla ochrony zintegrowanych obciążeń roboczych. Ponadto, ujednolicona kontrola polityk umożliwia szybsze reagowanie na zmieniające się zagrożenia.
  • Wszechstronne zarządzanie konstrukcjami cloud-native w zakresie wykrywania aplikacji, sieci i bezpieczeństwa, a także prywatnej łączności typu end-to-end.
  • Granularna kontrola komunikacji między aplikacjami dla nowoczesnych zasobów posiadających wbudowane zabezpieczenia.

- F5 dysponuje szerokimi kompetencjami, które umożliwiają rozwój niezbędnych technologii wspierających pakiet usług multi-cloud networking. MCN umożliwia podłączenie i zabezpieczenie każdej aplikacji w dowolnym miejscu. Zapewnia także szybką łączność między sieciami i między procesami w różnych warstwach chmury, centrach danych, środowiskach hybrydowych, czy lokalizacjach brzegowych. Tegoroczna premiera rozszerza zakres Distributed Cloud Services o kolejne usługi dostępne w formule SaaSwyjaśnia Bartłomiej Anszperger, Solution Engineering Menadżer F5 w Polsce.

Remedium na rozproszone zasoby

Pierwszy komponent debiutującego pakietu mutli-cloud networking – Distributed Cloud App Connect zapewnia zintegrowane podejście do sterowania za pomocą jednej konsoli. Natywna integracja Kubernetes z precyzyjną kontrolą nad komunikacją app-to-app, a nawet specyficznym API-to-API bez ujawniania sieci bazowej znacznie zmniejsza ryzyko bezpieczeństwa i zwiększa szybkość działania systemu. Nowa usługa umożliwia także zawansowane połączenia sieciowe dla aplikacji, w tym równoważenie obciążenia, kontrolę wejścia/wyjścia i widoczność end-to-end. Distributed Cloud App Connect zwiększa poziom cyberbezpieczeństwa systemu dzięki aktywnej ochronie narzędzi internetowych i API (WAAP), zabezpieczeniu przed atakami DDoS i łagodzeniu skutków działania botów.

Z kolei drugi komponent MCN – Distributed Cloud Network Connect umożliwia wysoce bezpieczne połączenia zasobów w różnych lokalizacjach i u różnych dostawców chmury. Ponadto, klienci otrzymują bezpieczną rozszerzalność z mikrosegmentacją opartą na intencjach i wstawianiu usług wirtualizacji funkcji sieciowych (NFV) innych firm. Opcjonalnie, użytkownicy MCN mogą także wykorzystać w pełni prywatną sieć F5 Global Network w celu optymalizacji wydajności aplikacji i zapewnienia szybkiej prywatnej łączności z dostawcami chmury publicznej.

- Nowy pakiet usług multi-cloud networking od drugiego kwartału 2023 roku jest dostępny na całym świecie, w tym także w Polsce. Rodzime przedsiębiorstwa i organizacje mierzą się z podobnymi wyzwaniami, co podmioty globalne. Dlatego dążymy do upowszechnienia się podejścia do zarządzania rozproszonymi zasobami cyfrowymi z poziomu jednej, w pełni bezpiecznej platformypodsumowuje Bartłomiej Anszperger.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe