informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Facebook na szczycie

Facebook na szczycie

Giełda / 2016.08.12

We wtorek, 9 sierpnia, cena akcji Facebook na NasdaqGS wynosiła 125,26 $. Wartość społecznościowego giganta osiągnęła najwyższy poziom od ostatnich 6 miesięcy. Od poprzedniego zamknięcia na poziomie 125.15$ odnotowano wzrost o 0.09% za akcję.

Akcje spółki zyskały 3% pod koniec zeszłego miesiąca, zaraz przed opublikowaniem przez Facebook raportu wskazującego na 94% wzrost EPS.

Na kilka godzin przed zamknięciem wtorkowej sesji w Stanach Zjednoczonych, wolumen obrotu wynosił 11,681,354, podczas gdy przeciętny dzienny wolumen wynosi 21,583,904.

Facebook zadebiutował na Nasdaq 18 maja 2012 i wtedy wyceniano jego wartość na 104 mld dol. Wydarzenie to określano mianem przełomowego, ponieważ żadna debiutująca Spółka nie była wcześniej tak wysoko wyceniana, a w branży informatycznej takiego debiutu jeszcze nie było – komentuje Dominik Wolski z firmy XBulls.com. Na otwarciu akcje wyceniono na 38 dolarów. Obecna cena, która w stosunku do pierwotnej wzrosła ponad trzykrotnie, wskazuje na bardzo silną pozycję lidera w branży mediów społecznościowych. Niewątpliwie pozytywnym sygnałem dla inwestorów był ostatni raport, dotyczący wyników finansowych za drugi kwartał, który potwierdza doskonałą kondycję finansową spółki – dodaje.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe