informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
FIBARO partnerem programu „Dom Bezpieczny”

FIBARO partnerem programu „Dom Bezpieczny”

CSR / 2018.05.11

Podczas tegorocznych międzynarodowych tragów zabezpieczeń SECUREX 2018 w Poznaniu, FIBARO ogłosiło swoje partnerstwo w programie społecznym „Dom Bezpieczny”. Jest to inicjatywa tworzona przez stowarzyszenia, firmy oraz instytucje, które stawiają sobie za cel zwiększenie świadomości społeczeństwa nt. ochrony przed włamaniem i pożarem. Projekt porusza również takie kwestia jak ubezpieczenie oraz monitoring domu czy mieszkania. Poznański producent rozwiązań smart home znalazł się w gronie kilku innych firm, które wspólnie będą edukować Polaków z jakimi zagrożeniami mają do czynienia właściciele nieruchomości i w jaki sposób mogą się przed nimi uchronić.

SECUREX to największe targi branży zabezpieczeń w Europie Środkowej, podczas których prezentowana była kompleksowa oferta wiodących dostawców produktów i usług z zakresu ochrony mienia, informacji, systemów alarmowych, monitoringu wizyjnego oraz zabezpieczeń. Wydarzeniu towarzyszyły również prezentacje nt. innowacyjnych rozwiązań oraz nowości technologicznych. FIBARO, jako producent rozwiązań smart home, który swoimi produktami dba o komfort, a przede wszystkim o bezpieczeństwo swoich klientów, przy okazji tragów SECUREX postanowił ogłosić swoje partnerstwo w programie „Dom Bezpieczny”. Umowa o współpracy została podpisana na 2 lata, podczas których FIBARO wraz z innymi podmiotami będzie promować ideę bezpiecznego domu.

W ramach inauguracji projektu odbyła się konferencja „Gmina Bezpieczna” z udziałem przedstawicieli samorządów terytorialnych oraz spotkania eksperckie firm partnerskich, które prezentowały swoje najnowsze urządzenia i usługi z obszaru zabezpieczeń. Partnerzy podczas tragów debatowali również o rozwiązaniach, które mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa polskich domostw. FIBARO jako marka, dla której jednym z filarów, jest bezpieczeństwo domowników, pokazała na targach m.in. takie urządzenie jak: inteligentny videodomofon FIBARO Intercom, dzięki któremu możemy zapomnieć o kluczach. Jest to najnowszy i jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie elementów polskiego systemu smart home, które łączy w sobie funkcje nowoczesnego videodomofonu, kamery oraz urządzenia kontrolującego dostęp do domu, zapewniając wysokie poczucie bezpieczeństwa oraz ochronę przed włamaniem. Za ten produkt marka FIBARO została wyróżniona tarczą programu Dom Bezpieczny i może się posługiwać znakiem „Produkt polecany przez program Dom Bezpieczny”.  Oprócz Intercomu, FIBARO zaprezentowało również pełne portfolio swoich czujników: CO Sensor, chroniący domowników przed zatruciem czadem, Smoke Sensor zapewniający ochronę przed pożarem, Flood Sensor, czyli czujnik zalania, który poinformuje domowników o niekontrolowanym wycieku w kuchni czy łazience oraz Motion Sensor, czyli czujnik ruchu, dzięki, któremu możemy sprawdzić czy w czasie naszej nieobecności w domu nie pojawiła się obca osoba.

Inicjatywa „Dom Bezpieczny” została zapoczątkowana przez Centrum Analiz Branżowych - wiodącą agencję badawczą branży stolarki otworowej. Sukcesywnie zapraszane są do niej kolejne organizacje, związki oraz firmy, które swoją działalnością dają gwarancję rzetelności i wiedzy w zakresie bezpieczeństwa. W ramach programu, FIBARO wraz z partnerami będzie rozbudowywać na portalu bazę wiedzy w zakresie zarządzania domem, ochrony przed włamaniem czy bezpieczeństwa domowników. Eksperci FIBARO będą dzielić się swoją wiedzą na temat rozwiązań smart home, które mogą wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa Polaków. W ramach projektu powstanie także cykl materiałów edukacyjnych w formacie video, dom pokazowy projektu „Dom Bezpieczny” oraz szkolenia dla dystrybutorów i instalatorów zakończone egzaminem. Po odbyciu szkolenia, osoby te w przyszłości będą mogły być zaangażowane do udziału w spotkaniach prewencyjnych z mieszkańcami, które są organizowane przez przedstawicieli policji.

- Rozwiązania smart home od FIBARO, oprócz tego, że wpływają na podniesienie komfortu i wygody domowników, mają w pierwszej kolejności służyć poprawie ich bezpieczeństwa. FIBARO posiada w swoim portfolio takie urządzenia jak czujniki zalania, czujniki dymu, czujniki ruchu czy inteligentny videodomofon. Wszystkie te urządzenia sprawiają, że w najważniejszym dla nas miejscu, czyli domu, możemy czuć się pewnie i bezpiecznie, ponieważ wiadomość o niebezpiecznej sytuacji pojawi nam się na telefonie czy tablecie, dzięki czemu możemy na nią szybko zareagować. Inicjatywa pod nazwą „Dom Bezpieczny” idealnie wpisuje się w strategię naszej marki, dzięki której możemy pokazać, że smart home to nie tylko zaawansowane technologicznie rozwiązania, ale przede wszystkim poczucie spokoju i kontroli. Bardzo cieszymy się z tego partnerstwa, dzięki któremu będziemy mogli dzielić się swoją wiedzą na temat poprawy bezpieczeństwa polskich domostw oraz zwiększać świadomość społeczeństwa nt. ochrony przed kradzieżą czy pożarem – dodaje Mikołaj Pertek, Country Manager, Fibar Group SA.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe