informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Franke nowym udziałowcem Duravit

Franke nowym udziałowcem Duravit

Giełda / 2016.04.12

Szwajcarska Grupa Franke nabyła 25 % udziałów niemieckiej marki Duravit AG. W ramach partnerstwa strategicznego, obie firmy zamierzają rozwijać innowacyjne serie produktów w ramach własnych marek oraz wspólnie wyznaczać nowe trendy, podnoszące jakość życia i korzystania z urządzeń wyposażenia kuchni oraz łazienek.

Franke i Duravit posiadają komplementarną ofertę produktową, niemal idealnie dopasowaną do siebie. Na arenie międzynarodowej, obie firmy postrzegane są w podobnie - jako silne marki, posiadające duży potencjał innowacyjny, bezkompromisowe w kwestiach jakości i promujące doskonały design.

Powiązanie wspólnych, mocnych stron umożliwia obu Partnerom tworzenie jeszcze lepszych projektów, które poprawiają jakość życia ich klientów. Służy to również dalszemu rozwojowi i umocnieniu pozycji firm na rynku międzynarodowym.

CEO Duravit, Dr Frank Richter już dziś dostrzega pierwsze, pozytywne efekty współpracy: „Widzimy wiele korzyści dla obu stron. Razem możemy wzmacniać potencjał obu marek, zarówno na lokalnych, jak i międzynarodowych rynkach, tak w salonach wystawowych, jak i w ramach wspólnych przedsięwzięć biznesowych.”

Alexander Zschokke, CEO Franke dodaje, że „partnerstwo z firmą Duravit jest ważnym punktem dla strategicznego rozwoju firmy Franke. Obydwa przedsiębiorstwa mają doskonałe „know-how”, ponad 100 lat doświadczenia, a także wysokie kompetencje projektowe. Pasujemy do siebie także pod kątem kultury korporacyjnej- duch przedsiębiorczości jest dla obydwu firm najważniejszy. Wspólnie będziemy wyznaczać nowe standardy w sektorze łazienek i kuchni oraz inspirować się wzajemnie do dalszego rozwoju.”

źródło: franke/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe