informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Freedom Finance Europe wspiera ukraińskie szkoły we współpracy z Fundacją „Pomóżmy Razem”

Freedom Finance Europe wspiera ukraińskie szkoły we współpracy z Fundacją „Pomóżmy Razem”

CSR / 2023.06.13

Freedom Finance Europe, część Freedom Holding Corp., przekazało 3 miliony euro na uruchomienie Freedom Space, projektu utworzenia bezpiecznych schronów w ukraińskich szkołach, którego celem jest zapewnienie dzieciom bezpiecznej przestrzeni w czasie nalotów. Projekt jest realizowany we współpracy z Fundacją Charytatywną „Pomóżmy Razem” Andriya Bogdanetsa. 

Według UNICEF, z powodu rosyjskiej agresji edukację szkolną musiało przerwać 5,7 milionów ukraińskich dzieci. Celem projektu Freedom Space jest zapewnienie ciągłego dostępu do edukacji oraz ułatwienie powrotu do zajęć stacjonarnych już we wrześniu 2023 roku. Projekt Freedom Space będzie realizowany w 69 szkołach w 12 regionach Ukrainy. Wśród nich są regiony Tarnopola, Chmielnickiego, Czerniowiec, Winnicy, Krzywego Rogu, Charkowa, Mikołajowa, Lwowa, Kijowa, Zaporoża, Żytomierza i Połtawy.   

W ramach projektu szkoły zostaną wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia do organizacji bezpiecznych schronień, jednocześnie spełniając edukacyjne i rozrywkowe potrzeby dzieci. Freedom Space został zaprojektowany w oparciu o terapię Hibuki, izraelską metodę radzenia sobie ze stresem za pomocą specjalnie zaprojektowanych miękkich zabawek, niezwykle skuteczną dla dzieci z traumatycznymi przeżyciami wojennymi, zwiększonym lękiem czy nerwicami. 

Andriy Bogdanets, założyciel fundacji charytatywnej Let's Help Together (Pomóżmy Razem), podziękował Freedom Finance Europe za wsparcie projektu: „Wojna przyniosła wiele niestabilności w życiu ukraińskich dzieci, uniemożliwiając im zdobycie wykształcenia i cieszenie się dzieciństwem. Wznowienie procesu edukacyjnego w murach ukraińskich szkół jest marzeniem wielu, do którego dążymy. Ten projekt daje dzieciom nie tylko nadzieję, ale i realne wsparcie, które pomoże im kontynuować tak potrzebną socjalizację. Edukacja to najważniejsza inwestycja w przyszłość, którą musimy zapewnić następnym pokoleniom”. 

„Zdajemy sobie sprawę, że ukraińscy uczniowie potrzebują wsparcia teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić im bezpieczeństwo i komfort. Freedom Space to przestrzeń, która pomoże dzieciom znaleźć radość, inspirację do nauki i możliwość rozwoju nawet w najtrudniejszych warunkach wojny” - powiedział dyrektor generalny Freedom Holding Corp. Timur Turlov. 

W 2022 Freedom Finance Europe przekazał 6,6 mln euro ukraińskim organizacjom charytatywnym na zakup ambulansów i niesienie pomocy humanitarnej.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe