informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Freedom Holding Corp. ogłasza wyniki kwartalne i przyrost nowych klientów w Polsce

Freedom Holding Corp. ogłasza wyniki kwartalne i przyrost nowych klientów w Polsce

Wyniki finansowe / 2023.10.26

Freedom Holding Corp., założyciel Freedom Finance Europe, opublikował wyniki finansowe za I kwartał roku fiskalnego 2024, który zakończył się 30 czerwca 2023 roku. Przychody holdingu w tym okresie osiągnęły 316,2 mln dolarów, co oznacza wzrost o 83% w porównaniu z rokiem poprzednim. Wyniki te zbiegają się z czwartą rocznicą notowania firmy na amerykańskiej giełdzie NASDAQ. W ciągu tego okresu wartość holdingu przekroczyła 5 miliardów dolarów. Także w Polsce firma dynamiczne rośnie i odnotowuje wzrost liczby klientów o 18% w porównaniu do poprzedniego kwartału.  

Tak dobre wyniki wynikają w głównej mierze z dynamicznego rozwoju holdingu w trzech kluczowych obszarach. Firma odnotowała 100,7 milionów dolarów przychodów z odsetek, co stanowi wzrost o 207,5%. Ponadto, zyski netto z handlu papierami wartościowymi wzrosły o 617,7% (27,3 milionów dolarów), a przychody z ubezpieczeń zwiększyły się o 85.2%, generując dodatkowe 20.6 milionów dolarów. 

Jak można przeczytać w sprawozdaniu finansowym firmy, w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2023 roku, Freedom Holding Corp. zanotował wzrost wydatków o 92% (111,1 milionów dolarów). Spowodowane one były w dużej mierze dynamicznym rozwojem firmy, integracją celów akwizycyjnych, a także ekspansją na nowe rynki, w tym na rynek polski. 

"Nasze wyniki są mocnym wskaźnikiem zdolności firmy do generowania zysków, kontynuowania wzrostu i efektywnego zarządzania działaniami biznesowymi. Tym bardziej jesteśmy dumni, że ekspansja firmy dotarła również do polskich klientów. Od momentu pojawienia się w Polsce w 2021, poprzez otwarcie pierwszego polskiego biura w Warszawie we wrześniu br., czujemy, że zyskujemy coraz większe uznanie i zaufanie Polaków. W mijającym kwartale odnotowaliśmy wzrost liczby polskich klientów o 18%, co dowodzi, że nasza obecność na tutejszym rynku przynosi konkretne rezultaty'"- mówi Olena Bondar, dyrektor polskiego biura Freedom Finance Europe.

Polska od dawna była przedmiotem zainteresowania firmy ze względu na jej dynamiczny rozwój, rosnące możliwości biznesowe i stabilną gospodarkę w regionie. Imponujące wyniki finansowe oraz utworzenie kolejnego przedstawicielstwa firmy w Europie, tym razem w Warszawie, zbiegły się w czasie z czwartą rocznicą debiutu Freedom Holding Corp. na giełdzie Nasdaq. Jak wskazuje przedstawicielka firmy, jest to symbol stałego wzrostu i zaplanowanej strategii łączącej wyniki finansowe z rozbudową infrastruktury operacyjnej w kluczowym dla firmy obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. 

Freedom Holding Corp. zadebiutował na giełdzie Nasdaq Capital Market 15 października 2019 roku. Wtedy też firma była wyceniana na 800 milionów dolarów, a jej akcje zaczęły być notowane pod symbolem FRHC po cenie 14,42 dolarów. Cztery lata później, kapitalizacja holdingu wzrosła sześciokrotnie do 5 miliardów dolarów, a jednostkowa cena akcji przekroczyła 84 dolary, osiągając 100 dolarów w rekordowym momencie. Dziś firma świadczy usługi bankowe, ubezpieczeniowe i maklerskie w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji Środkowej, a Freedom24 - platforma handlowa firmy, jest używana przez prawie 400 000 klientów na całym świecie. 

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe