informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Fujifilm przygląda się sytuacji w Olympusie
fot.ibtimes

Fujifilm przygląda się sytuacji w Olympusie

Technologie / 2011.12.27

"Jescze jest zbyt wcześnie, żeby powiedzieć że zainwestujemy w Olympusa" - powiedział Kouichi Tamai, szef systemów medycznych w firmie Fujifilm. " Bez wątpienia możliwość przejęcia Olympusa to dobry interes" - dodał.

Fujifilm, Sony i Panasonic wymieniani są jako potencjalni nabywcy Olympusa, mowa tu nie tylko o dziale fotograficznym, ale szczególnie w kontekscie systemów i sprzętu medycznego, ponieważ to w tej branży na dalekim wschodnie "bryluje" Olympus - 70% udziału w rynku, pozostała część należy do koncernów Fujifilm i Hoya.

"Dopóki nie dowiemy się co w najbliższej przyszłości stanie się z Olympusem, wszystkie scenariusze, które rozważamy są czysto teoretyczne, nie wiemy jak potoczą się sprawy" - powiedział Tamai.

Nad japońskim producentom wciąż wisi groźba skreślenia z tokijskiej giełdy, po tym jak przez ponad 20 lat w firmie ukrywano ogromne straty poniesione w wyniku inwestycji w obligacje. Na dziś nie pomogły i pomóc nie mogły zwolnienia, posypanie głowy popiołem oraz chęć naprawy obecnej sytuacji w japońskim koncernie - sprawa jest bardzo rozwojowa i wielce prawdopodobne, że nie obejdzie się bez sprzedaży części udziałów i aktywów wspomnianemu Fujifilm - który z całą pewnością zechce umocnić swoją pozycję na rynku w branży sprzętu opieki medycznej.

źródło: Reuters

agdrtv24.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe