

fot.ibtimes
Fujifilm przygląda się sytuacji w Olympusie
"Jescze jest zbyt wcześnie, żeby powiedzieć że zainwestujemy w Olympusa" - powiedział Kouichi Tamai, szef systemów medycznych w firmie Fujifilm. " Bez wątpienia możliwość przejęcia Olympusa to dobry interes" - dodał.
Fujifilm, Sony i Panasonic wymieniani są jako potencjalni nabywcy Olympusa, mowa tu nie tylko o dziale fotograficznym, ale szczególnie w kontekscie systemów i sprzętu medycznego, ponieważ to w tej branży na dalekim wschodnie "bryluje" Olympus - 70% udziału w rynku, pozostała część należy do koncernów Fujifilm i Hoya.
"Dopóki nie dowiemy się co w najbliższej przyszłości stanie się z Olympusem, wszystkie scenariusze, które rozważamy są czysto teoretyczne, nie wiemy jak potoczą się sprawy" - powiedział Tamai.
Nad japońskim producentom wciąż wisi groźba skreślenia z tokijskiej giełdy, po tym jak przez ponad 20 lat w firmie ukrywano ogromne straty poniesione w wyniku inwestycji w obligacje. Na dziś nie pomogły i pomóc nie mogły zwolnienia, posypanie głowy popiołem oraz chęć naprawy obecnej sytuacji w japońskim koncernie - sprawa jest bardzo rozwojowa i wielce prawdopodobne, że nie obejdzie się bez sprzedaży części udziałów i aktywów wspomnianemu Fujifilm - który z całą pewnością zechce umocnić swoją pozycję na rynku w branży sprzętu opieki medycznej.
źródło: Reuters
agdrtv24.pl
Najnowsze aktualności
Alides Polska podpisuje umowę z CFE Polska i rozpoczyna budowę Westo Wola
2026.05.05ALEET o bezpieczeństwie danych operacyjnych w logistyce i transporcie w erze AI
2026.05.04Od efektywności do odporności – CEVA Logistics o nowym podejściu do ryzyka w łańcuchu dostaw
2026.05.04CEVA Logistics wprowadza nową usługę w transporcie morskim dla dostaw zużytych baterii litowo-jonowych do Europy kontynentalnej
2026.04.30Kwintesencja krakowskiego stylu życia. EKOPARK ogłasza start sprzedaży bestsellerowego osiedla U Przybyszewskiego w Bronowicach Małych
2026.04.28Dlaczego bezpieczeństwo techniczne powinno być częścią strategii sieciowej IT
2026.04.28Czego uczy „czekoladowa kradzież”?
2026.04.28Polacy czują się bezpiecznie, ale oczekiwania rosną
2026.04.28Jak wybór europejskiego dostawcy PCB wpływa na bezpieczeństwo łańcucha dostaw?
2026.04.28





