

Galeria nad Jeziorem
Galeria Nad Jeziorem sprzedana
Galeria Nad Jeziorem w Koninie zmieniła właściciela. Kupującym jest niemiecki podmiot inwestujący w nieruchomości handlowe – spółka z grupy Saller Group. Wyłącznym agentem doradzającym sprzedającemu w procesie była firma Avison Young.
Galeria Nad Jeziorem w Koninie zmieniła właściciela. Kupującym jest niemiecki podmiot inwestujący w nieruchomości handlowe – spółka z grupy Saller Group. Wyłącznym agentem doradzającym sprzedającemu w procesie była firma Avison Young.
Galeria Nad Jeziorem to centrum handlowo-rozrywkowe w Koninie, oferujące 21 000 mkw. powierzchni najmu, zlokalizowane w centrum miasta i otoczone osiedlami domów wielorodzinnych. Zostało otwarte w 2002 roku i rozbudowane w 2018, zapewniając klientom dostęp do ponad 50. sklepów i punktów usługowych popularnych polskich i międzynarodowych marek, takich jak Carrefour (ok. 4 400 mkw.), Brico Marche (ok. 5 900 mkw.), a także Martes Sport, Sinsay, Rossmann, Pepco, CCC, Euro RTV AGD, jak również pierwsze w regionie wielosalowe kino Helios, wzmacniające ofertę rozrywkową tego obiektu. Przez ostatnie lata zarządzaniem oraz wynajmem tej nieruchomości zajmowała się firma Balmain Group. Przy transakcji doradztwo prawne sprzedającemu świadczyła firma Wolf Theiss.
– Nabyliśmy Galerię Nad Jeziorem kilka lat temu z intencją przeprowadzenia zmian i zwiększenia jej wartości poprzez aktywne zarządzanie, w tym zmianę poziomu wynajęcia oraz wymianę części najemców. W czasie naszego zarządzania nieruchomością przedłużyliśmy umowę najmu z operatorem spożywczym Carrefour w ich nowym formacie sklepu, wynajęliśmy część powierzchni nowym najemcom, takim jak np. Sinsay oraz przygotowaliśmy nieruchomość do dalszej rozbudowy, co przyniosło korzyści lokalnej społeczności – komentuje James Huckle, partner w Stage Capital. – W 2024 roku Galerię Nad Jeziorem odwiedziło 2,8 miliona klientów, a w ostatnich latach centrum doświadczyło stabilnego wzrostu liczby odwiedzin. Jesteśmy pewni, że po znacznych staraniach dla jego rozwoju przekazujemy dobrze utrzymane centrum handlowe nowemu właścicielowi – dodaje James Huckle.
– Galeria Nad Jeziorem to dobrze prosperujące centrum handlowe dominujące w swojej okolicy – komentuje Michał Ćwikliński, Dyrektor Zarządzający na Europę, Bliski Wschód oraz Afrykę w Avison Young. – Nieruchomość jest w całości wynajęta renomowanym najemcom. Jest często odwiedzana przez klientów i ma stabilne przychody, ale co najważniejsze, tworzy tętniące życiem miejsce zakupowe dla mieszkańców Konina. Ta transakcja pokazuje, że istnieje silne zainteresowanie rynku nabywaniem dobrze prosperujących galerii handlowych, pod warunkiem, że tworzą atrakcyjne miejsce zakupowe dla lokalnej społeczności – informuje Michał Ćwikliński.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Rozwiązania sieciowe obecne w 150 krajach w dystrybucji KOMSA Poland
2026.07.17Drucianka Campus wchodzi w kluczowy etap realizacji
2026.07.16Collegia Grunwaldzka otwarta!
2026.07.16Paul Yokoyama nowym prezesem Sharp Europe
2026.07.13Klocki, gaming i kreatywna zabawa. G City Targówek zaprasza na Festiwal Klocków CONNECT
2026.07.13Waterdrop przyspiesza rozwój na polskim rynku. Marka rozwija sieć sprzedaży i rozszerza współpracę z partnerami handlowymi
2026.07.09Armatis wspiera ekspansję Crédit Agricole na rynku niemieckim
2026.07.08EFL i Credit Agricole partnerami akcji „Strażak na szlaku 2026”
2026.07.08Pół tysiąca powodów do radości – poszewki z akcji Uszyj Jasia na Złocieniu trafiły do krakowskich szpitali
2026.07.08





