informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Gdański projekt wśród najlepszych kampanii społecznych 2016

Gdański projekt wśród najlepszych kampanii społecznych 2016

CSR / 2017.07.11

3 lipca w warszawskim Teatrze Kamienica odbyła się uroczysta gala konkursu Kampania Społeczna Roku 2016. Wśród wyróżnionych kampanii znalazł się projekt Balticarium, którego autorką jest gdańszczanka Natalia Uryniuk.

„Celem konkursu Kampania Społeczna Roku jest promowanie dobrych praktyk w marketingu społecznym, którego przejawem są kampanie społeczne, czyli działania komunikacyjne na rzecz wspólnego dobra, wykorzystujące działania reklamowe i public relations.”

Balticarium.com – to pierwsza na świecie wielojęzyczna platforma edukacyjna umożliwiająca poznawanie zwierząt Morza Bałtyckiego. Balticarium otrzymało patronat honorowy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz patronat honorowy Rzecznika Praw Dziecka. Projekt łączy sztukę, ekologię i naukę, a koncentruje się na środowisku Morza Bałtyckiego i gatunkach zwierząt w nim żyjących. Na stronie www.balticarium.com można zobaczyć ilustracje i animacje zwierząt, przeczytać ciekawostki na ich temat, zobaczyć filmy z podwodnego świata, poczytać lub posłuchać wierszy i najważniejsze – sprawdzić wiedzę lub ją pogłębić grając w edukacyjne gry, cieszące oko kolorową szatą graficzną.

Balticarium otrzymało wyróżnienie w kategorii „Akcje zaangażowane społecznie”. Do konkursu zgłoszono ponad 70 kampanii społecznych. Projekt o zwierzętach Bałtyku był jednym z najmłodszych - działa od niespełna roku. Jury tak uargumentowało swój werdykt:

„Za piękną kreację, potencjał szerzenia idei zagranicą oraz pokazanie, że nawet pojedyncza osoba jest w stanie zrealizować i rozwijać inicjatywę społeczną wykorzystując do tego swój talent.”

Projekt dzięki społecznej pracy Natalii Uryniuk rozwija się dynamicznie i w przeciągu ostatnich miesięcy został zaprezentowany na wystawach w EMGdotART Gallery w Kantonie w Chinach, na Placu Sofijskim w Kijowie na Ukrainie i w licznych miejscach w Polsce. Teraz pojawił się w Warszawie w Galerii Kordegarda. Wystawa swoje otwarcie miała 4 lipca i potrwa do 16 lipca. Kolejne wystawy odbędą się we wrześniu w Wilnie i Kijowie zorganizowane przez Instytuty Polskie

Balticarium powstało dzięki stypendium „Młoda Polska” dla wybitnych młodych artystów w Polsce, które Natalia Uryniuk otrzymała w 2016 r.

Natalia Uryniuk – artystka multimedialna, graficzka i malarka, pisze i ilustruje książki dla dzieci, tworzy edukacyjne gry, projektuje ubrania i tkaniny użytkowe, tworzy dzieła z ceramiki. Doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, asystentka w Pracowni Ilustracji prof. Jadwigi Okrassy. Wielokrotnie nagradzana, otrzymała m.in. nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” (2016). Stypendystka Escola Superior Artística w Porto w Portugalii (2011). Uczestniczyła w ponad 70 wystawach w kraju i na świecie, m.in. w Kuala Lumpur, Warszawie, Kairze, Berlinie, Hong Kongu, Porto, Pekinie czy Singapurze.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe