informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
GIVE – szkolenia, które dają efekty! Firma GROHE dociera do nowych placówek ze swoim programem edukacyjnym dla młodych uczniów

GIVE – szkolenia, które dają efekty! Firma GROHE dociera do nowych placówek ze swoim programem edukacyjnym dla młodych uczniów

HR / 2022.01.05

W 2021 roku w ramach globalnego programu GIVE otwarto 12 placówek, z których ostatnia to centrum szkoleniowe w południowo-zachodniej Afryce, w Akrze, w Ghanie. Marka GROHE współpracuje już z 41 szkołami w regionie EMENA, w których oferuje swoje szkolenia dla przyszłych instalatorów. W Polsce nowa klasa patronacka została otworzona w Żywcu.

Niedobór wykwalifikowanych instalatorów w branży sanitarnej to wyzwanie, któremu firma GROHE, globalny producent kompletnych rozwiązań do łazienki i kuchni, postanowiła sprostać. Zainicjowała atrakcyjny program szkoleniowo-edukacyjny GIVE („GROHE Installer Vocational Training and Education”), który pomaga młodym ludziom w zdobyciu wykształcenia zawodowego i przygotowuje ich do bycia wykwalifikowanymi instalatorami w przyszłości.

W ostatnich miesiącach marka GROHE otworzyła 12 nowych ośrodków szkoleniowych, w których realizowany jest globalny program GIVE dla przyszłych hydraulików. Szczególnym sukcesem była inauguracja szkoły w północno-zachodniej Afryce, w stolicy Ghany, Akarze. Ponad75 uczniów wspieranych przez 5 nauczycieli, rozpoczęło szkolenie, które umożliwi im łatwiejszy start w dorosłym życiu. Obecnie planowane jest tworzenie kolejnych ośrodków szkoleniowych
w Afryce Zachodniej: w Nigerii, Kamerunie, Beninie, Togo i Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Wsparcie młodych profesjonalistów w rozwoju kariery

W ramach programu GIVE marka wspiera łącznie 41 szkół zawodowych ze specjalizacją związaną z instalacjami sanitarnymi w regionie EMENA. Oferuje on najnowocześniejszą infrastrukturę szkoleniową oraz zapewnia materiały do nauki wraz ze wsparciem doświadczonych profesjonalistów w tej dziedzinie. Na koniec programu szkoleniowego uczniowie otrzymają międzynarodowy certyfikat potwierdzający ich kompetencje i wiedzę.

„W naszych partnerskich instytucjach zapewniamy pełny program szkoleniowy oraz szeroką gamę produktów GROHE. Studenci mogą sprawdzić i udoskonalić swoje umiejętności instalacyjne dzięki profesjonalnej infrastrukturze.” – mówi Christopher Penney, Lider Programu GIVE, LIXIL EMENA. „Obecnie modernizujemy wszystkie racki szkoleniowe, wyposażając je w tablet i ekran telewizyjny, abyśmy mogli na nich na żywo transmitować wydarzenia prosto z naszego studia filmowego GIVE w ośrodku szkoleniowym w Lahr. Ponadto planujemy wykorzystanie zaprojektowanej na potrzeby programu imponującej ciężarówki GROHE GIVE Truck, która jest wyposażona w taki sam sprzęt szkoleniowy jak szkoły partnerskie. Dzięki temu będziemy mogli przyciągnąć jeszcze więcej placówek z całego świata” – oświadcza Timo Kurz, Lider Training LIXIL EMENA.

Zasięg Programu GIVE jest coraz większy także w Polsce. Do Warszawy, Włocławka i Olsztyna, czyli miast, w których już funkcjonują sale szkoleniowe pod patronatem marki GROHE, dołączył niedawno także Żywiec. W Zespole Szkół Budowalno-Drzewnych otworzono jedyną w województwie śląskim pracownię wodno-kanalizacyjną. Najstarsza szkoła zawodowa na Żywiecczyźnie liczy już 130 lat i wciąż działa bardzo prężnie. Placówka bierze udział w licznych inicjatywach, projektach unijnych i konkursach lokalnych. „Zaangażowanie i mnogość pomysłów to cechy wyróżniające zarówno Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu, jak i markę GROHE. Dlatego cieszmy się, że jako firma GROHE możemy uczestniczyć w rozwoju tej placówki.” – mówi Piotr Strzałkowski, Leader of Professional Channel Activation CEE, LIXIL EMENA.

Połączenie sił – silni partnerzy dla realnego wpływu

Od kilku lat firma GROHE angażuje się we wspieranie młodych ludzi z krajów słabo rozwiniętych, współpracując z silnymi partnerami, jak np. niemiecką organizacją pozarządową Don Bosco Mondo. Marka obecnie współdziała też z organizacją SOS Wioski Dziecięce. Pierwsza szkoła w ramach tej współpracy zlokalizowana będzie w Beninie, w północno-zachodniej Afryce.

Młodzi zdolni na start

Oprócz rozwijania własnego programu dla przyszłych instalatorów, marka GROHE wspiera także inne inicjatywy skupiające się na podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. WorldSkills, to największy na świecie konkurs umiejętności zawodowych dla młodych ludzi. Firma została partnerem krajowych eliminacji SkillsPoland 2021, które odbyły się pod koniec listopada na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO w Gdańsku. Dzięki zaangażowaniu marki dodano do konkursu nową konkurencję o nazwie „Instalacje sanitarne i grzewcze”. W trakcie konkursu zawodnicy wyłonieni w krajowych preeliminacjach, zmagali się
z trójetapowym zadaniem sprawdzającym ich umiejętności z tego zakresu. Laureatami konkurencji w tegorocznej edycji zostali: Michał Jelinski, Mateusz Wyskok i Sebastian Kurzyniec.

Wydarzeniu towarzyszyły także liczne atrakcje takie jak: panele dyskusyjne, warsztaty tematyczne czy stanowiska partnerskie. Firma GROHE przygotowała nie tylko wyspecjalizowaną strefę konkursową dla zawodników, ale także stoisko „try a skill” w hali na terenie AmberExpo. Odwiedzający – uczniowie i nauczyciele szkół ponadpodstawowych, mogli lepiej poznać markę
i spróbować swoich sił w atrakcyjnym quizie przy kole fortuny. Przedłużeniem i uzupełnieniem stoiska była imponujących rozmiarów ciężarówka GROHE GIVE Truck, w której przedstawiono najnowocześniejsze rozwiązania produktowe marki.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe