

Grupa e-point z pierwszym projektem realizowanym z dofinansowaniem środków Unii Europejskiej
W połowie października spółka e-point Polska podpisała z Centrum Projektów Polska Cyfrowa umowę o dofinansowanie projektu „Platforma Atrakcyjności Inwestycyjnej”
Głównym celem projektu jest zwiększenie cyfrowej dostępności i użyteczności informacji sektora publicznego. Na jego potrzeby zostanie stworzona nowa e-usługa wyznaczania poziomu atrakcyjności inwestycyjnej obszarów.
Projekt jest odpowiedzią na potrzeby obywateli i przedsiębiorców w zakresie usprawnienia procesu analizy i wyszukiwania odpowiednich lokalizacji dla inwestycji. Planowana do wdrożenia e-usługa w prosty i intuicyjny sposób będzie wspierać realizację celu publicznego, w postaci określania najlepszych lokalizacji dla planowanych inwestycji w oparciu o spersonalizowane preferencje.
Projekt jest realizowany w ramach Działania 2.4 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa - „Tworzenie usług i aplikacji wykorzystujących e-usługi publiczne i informacje sektora publicznego”. Zgodnie z założeniami realizacja projektu potrwa dwa lata i zakończy się w październiku 2022 roku. Wartość uzyskanego dofinansowania to 901 100,02 PLN.
Platforma Atrakcyjności Inwestycyjnej jest pierwszym projektem realizowanym z dofinansowaniem środków Unii Europejskiej w grupie e-point. Realizacja projektu to kolejny krok w kierunku ekspansji w sektorze publicznym przez powołaną w tym celu w czerwcu ubiegłego roku spółkę e-point Polska - komentuje Marek Szulc, CEO e-point Polska.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Komplex Torus wybiera MLP Pruszków II i wynajmuje blisko 6,8 tys. mkw. powierzchni
2026.08.18Jeden z niewielu takich ośrodków w Polsce. Mazowiecki szpital pokazuje, jak dobrze wydać pieniądze na zdrowie
2026.08.17Po wycieku danych niemal 19 mln osób eksperci zwracają uwagę na inny problem: tworzymy coraz więcej kopii danych
2026.08.17Firmy nie są gotowe na nowe regulacje UE a PPWR właśnie wchodzi w życie
2026.08.13Eurowind Energy pozyskał 111 mln euro na budowę farm fotowoltaicznych w Polsce
2026.08.1178 proc. Polaków uważa, że używane auto najbezpieczniej kupić u profesjonalisty. Jednak tylko 9 proc. ufa jego informacjom
2026.08.11Najgłośniejsze festiwale muzyczne lata. Te wydarzenia budzą najwięcej emocji w sieci
2026.08.11Girteka otwiera przewoźnikom dostęp do dużych przetargów i regularnych przewozów
2026.08.06Anime, manga i cosplay opanują Piłę. G City Kasztanowa zaprasza na Mangafest
2026.08.06





