informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Grupa Hollywood wychodzi z GPW - rozliczony przymusowy wykup akcji

Grupa Hollywood wychodzi z GPW - rozliczony przymusowy wykup akcji

Giełda / 2019.09.23

Przeprowadzony i rozliczony został już przymusowy wykup akcji od właścicieli walorów spółki Hollywood, pozostających poza porozumieniem 14 akcjonariuszy, posiadających łącznie 92,6% akcji i 94,2% głosów na WZ. Przedmiotem wykupu było blisko 4,5 mln akcji, za które ich posiadacze otrzymali po 1 zł za walor. Akcje nabyła spółka z grupy inwestycyjnej 21 Concordia, największy pojedynczy akcjonariuszy Hollywood, a także sama spółka Hollywood.

- Konsekwentnie realizujemy cele porozumienia akcjonariuszy. Następnym krokiem jest rozpoczęcie procedury formalnego opuszczenia GPW. Naszą wizję rozwoju spółki i wyznaczone cele strategiczne zrealizujemy efektywniej jako spółka niepubliczna – mówi Adam Konieczkowski, Prezes Zarządu Hollywood S.A., jej założyciel i jeden z wiodących akcjonariuszy.

Grupa Hollywood jest jedynym podmiotem z branży pralni przemysłowych i wynajmu tekstyliów w Polsce, który jest spółką publiczną i w związku z tym jest zobligowany do publikacji szczegółowych informacji o swojej działalności, w tym parametrów istotnych kontraktów.

- To niestety mocno osłabiało naszą pozycję konkurencyjną. Jednocześnie nie widzimy korzyści z bycia spółką publiczną, które mogłyby zniwelować tę kwestię oraz około 300 tys. zł rocznych kosztów, ponoszonych przez nas w związku ze statusem spółki notowanej na GPW. Delisting jest więc w interesie spółki – wskazuje Prezes Konieczkowski.

Akcjonariusze nie mogli również liczyć na satysfakcjonującą, rosnącą długoterminowo wycenę akcji na GPW pomimo dużej dynamiki wzrostu biznesu spółki. O ile przychody Grupy Hollywood za rok 2013 (debiut na NewConnect nastąpił w marcu 2014 roku) miały wartość 16,5 mln zł, o tyle w roku 2018 było to już 110,3 mln zł (+570%). Tymczasem kurs akcji od 2015 roku znajdował się w trendzie spadkowym, zniżając się z ponad 5 zł do około 0,75 zł za akcję w lipcu br. (w grudniu 2017 roku nastąpił debiut na GPW, bez przeprowadzania emisji akcji).

- Oczywiście, ponoszenie strat przede wszystkim z racji czynników zewnętrznych, jak kwestie płac czy ceny energii, nie służyło naszej wycenie. Mamy jednak w tym względzie duży niedosyt, który jest dla nas motywacją do optymalizacji biznesu i budowania wartości już jako spółka niepubliczna – wskazuje Prezes Konieczkowski. Formalne zakończenie okresu bycia spółką publiczną i giełdową przez Hollywood powinno nastąpić w najbliższych kilku tygodniach.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe