

Grupa Kapitałowa Loyd chce rewolucji w branży HoReCa
Rozwój branży HoReCa pozwala na optymistyczne prognozy biznesowe, których owocami są kolejne inwestycje gastronomiczne i hotelarskie. Ich utrzymanie na rynku to czasem kwestia szczęścia, ale rozsądniej postawić na wiedzę i doświadczenie. W odpowiedzi na te potrzeby i bieżące wyzwania sektora Grupa Kapitałowa Loyd uruchamia projekt Loyd Horeca Services. Do zadań podmiotu należy wsparcie polskich i zagranicznych przedsiębiorców operujących w hotelarstwie i gastronomii.
-„Przedsiębiorcy startujący w branży HoReCa często zakładają zbyt optymistyczny biznesplan, który w zderzeniu z rzeczywistością rynkową nie ma racji bytu. Jeżeli jednak odpowiednio wybierzemy operatora naszej inwestycji, zarówno hotelowej jak i restauracyjnej, możemy być spokojni o podniesienie jej rentowności. Wystarczy dobry partner, który zna potrzeby i struktury lokalnego rynku, który ma know-how a jego model biznesowy oparty jest o zasady zrównoważonego rozwoju i dostosowany jest do wymagań rynku gastronomicznego. Widząc potrzebę takiego wsparcia w branży HoReCa, podjęliśmy decyzję o uruchomieniu projektu Loyd Horeca Services” – komentuje Bartosz Kaczmarczyk, prezes Grupy Kapitałowej Loyd.
Na stabilną pozycję w branży HoReCa wpływa wiele czynników – przede wszystkim odpowiednie zarządzanie, uporządkowane kwestie administracyjne, przejrzysta księgowość, zaufana kadra, ale również wszystko to, co przekłada się na przewagę konkurencyjną i atrakcyjność hotelu czy restauracji. Kompletem tych usług chce przekonać do siebie Loyd Horeca Services.
-„Działając w strukturze Grupy Kapitałowej Loyd możemy zaproponować przedsiębiorcom komplementarne usługi, które obejmują zarządzanie obiektami gastronomicznymi oraz hotelami przez doświadczonych menedżerów. Umożliwiamy również zbudowanie profesjonalnej i zaufanej kadry, obsługę księgowości. Wprowadzamy do inwestycji ludzi, którzy zadbają o każdy detal wystroju, organizacji eventów oraz promocji obiektu. Nie każdy biznes w HoReCa jest z góry skazany na sukces. Wierzymy jednak, że przy odpowiednim kierowaniu inwestycją oraz dzięki zaangażowaniu wykwalifikowanego personelu taki sukces, okupiony często ciężką praca, jest na wyciągniecie ręki” – komentuje Patryk Komisarczyk, dyrektor zarządzający Loyd Horeca Services.
Zarządzanie gościnnością, czyli „hospitality management” to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów branży HoReCa. Skupia się na wspomaganiu inwestorów w prowadzeniu restauracji, hoteli, planowaniu i organizacji wydarzeń, spotkań czy innych aktywności związanych z organizacją czasu i pobytu gości w danym miejscu. –„Do branży hospitality nie powinno podchodzić się tylko jak do ekonomicznego biznesu. Dzięki naszemu podejściu pro gościnności osiągamy lepsze wyniki ekonomiczne, jednocześnie utrzymując wysoką jakość usług” – dodaje Patryk Komisarczyk.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Roma Tower z prestiżowymi wyróżnieniami. Projekt apartamentowca otrzymał certyfikat Fitwel i dwie nagrody Best in Building Health Award
2026.03.24Matexi zaprasza na dni otwarte w ukończonej inwestycji Apartamenty Portowa
2026.03.24Sarantis Polska otwiera nowe centrum dystrybucyjne w MLP Pruszków II
2026.03.2420 mln euro na rozwój technologii, ponad 400 grantów dla przeszło 320 firm – podsumowanie największego projektu finansowanego przez Unię Europejską dla deep-tech
2026.03.23KPO challenge: 1 dystrybutor, 10 000 Chromebooków, 1214 szkół, realizacja w <20 dni
2026.03.20Prawie 80 tys. dzieci i system, który nie nadąża. Czy da się naprawić zranione dzieciństwo?
2026.03.20Hiperpersonalizacja w e-commerce: przewaga konkurencyjna czy pułapka trendu?
2026.03.20Zasoby biur w Polsce się kurczą. Nie można już zarządzać na wyczucie
2026.03.19Ponad 40 proc. europejskich jednorożców przenosi się do USA ze względu na trudności w działaniu na fragmentarycznym rynku europejskim. EIC chce przeznaczyć ponad 4 mld euro na rozwój innowacji, rusza też nowy program EU SCALE
2026.03.19





