informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Grupa Tubądzin wyróżniona w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki”

Grupa Tubądzin wyróżniona w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki”

Nagrody / 2023.04.17

Grupa Tubądzin produkuje płytki, dbając nie tylko o ich najwyższą jakość, ale także o środowisko naturalne. Zauważyło to Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które jest autorem raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2022. Dobre praktyki”. Doceniono modernizację zakładów i działania zmierzające do osiągnięcia neutralności klimatycznej.

We wszystkich zakładach Grupy Tubądzin działa obieg zamknięty wody. Każda fabryka ma również własną oczyszczalnię. Wykorzystywana w procesie polerowania woda jest oczyszczana i zawracana do procesu produkcyjnego.

Podobny system wdrożono w przypadku nadmiaru granulatu, który jest automatycznie odsysany i zwracany do działu przygotowania masy. Tutaj następuje jego przetworzenie na materiał bazowy, który zostanie ponownie wykorzystany w produkcji. Dzięki temu nic się nie marnuje.

Nowa linia Continua+ zużywa o 75% mniej energii elektrycznej w porównaniu do tradycyjnych pras. Urządzenie jest nie tylko niezwykle wydajne, ale też bardzo ciche. Minimalizowanie hałasu w miejscu pracy przekłada się na większy komfort pracowników obsługujących produkcję. Ponadto Grupa Tubądzin dzięki zastosowaniu najnowocześniejsze technologii ogranicza liczbę prób produkcyjnych i związanych z tym procesem odpadów. Piec EKO, wyposażony w palniki rekuperacyjne, pobiera ciepłe powietrze ze strefy studzenia płytek, zmniejszając zużycie gazu o kolejne 10%.

Obecność w Raporcie Dobre Praktyki to wyróżnienie dla firm, które wprowadzają i stosują proekologiczne rozwiązania. W tegorocznym zestawieniu znalazła się Grupa Tubądzin, od lat aktywnie działająca na rzecz ochrony środowiska. Marka z 40-letnią tradycją wdraża w swoich zakładach najnowocześniejsze technologie produkcyjne. Dzięki nim Grupa Tubądzin jest coraz bliższa neutralności klimatycznej.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe