informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
IBC SOLAR Poland dołącza do Stowarzyszenia DAFA

IBC SOLAR Poland dołącza do Stowarzyszenia DAFA

Wiadomości / 2023.06.05

Dostawca systemów i rozwiązań fotowoltaicznych IBC SOLAR Poland dołączyła do grona członków Stowarzyszenia Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad DAFA. Firma zaangażowała się też w najnowszą inicjatywę merytoryczną Stowarzyszenia pod hasłem „fotowoltaika na dachach płaskich”. 

Instalacje fotowoltaiczne na dachach płaskich to rozwiązanie skierowane przede wszystkim do właścicieli budynków jedno- i wielorodzinnych, ale też przemysłowych i biurowych. Odpowiednio zaprojektowane i wybudowane gwarantują równie wysoką wydajność i żywotność, jak instalacje na dachach skośnych, a mimo to wciąż ustępują im popularnością. 

Popularyzacji wiedzy o tego typu instalacjach i dobrych praktyk w zakresie budowy fotowoltaiki na dachach płaskich podejmuje się dostawca kompleksowych rozwiązań i usług energetycznych z zakresu fotowoltaiki, IBC SOLAR. Firma zrealizowała ponad 8GW projektów na całym świecie i od lat angażuje się w edukację instalatorów i potencjalnych inwestorów instalacji fotowoltaicznych, między innymi poprzez organizację szkoleń i eksperckie wsparcie klientów.  W maju 2023 roku została członkiem Stowarzyszenia DAFA. 

Jak wskazuje Wojciech Prokopowicz, Managing Director w IBC SOLAR Poland: 

IBC SOLAR Poland zdecydowało się ubiegać o uczestnictwo w DAFA, ponieważ widzimy potrzebę edukowania inwestorów, instalatorów i wykonawców. Współpraca ze Stowarzyszeniem pozwala nam docierać z wiedzą bezpośrednio do nich i brać udział w inicjatywach mających realny wpływ na branżę, takich jak nowa grupa robocza tworząca rekomendacje dotyczące instalacji fotowoltaicznych. Co więcej, dołączenie do grona najlepszych w Polsce firm rynku produktów dachowych jest dla nas dużym wyróżnieniem. Włączenie do DAFA poprzedzają rekomendacje i proces weryfikacji nowego członka, dlatego tym bardziej cieszymy się z okazanego zaufania

DAFA zrzesza wykonawców dachów i producentów oraz dostawców produktów dachowych, działających w zgodzie z najwyższymi standardami technologicznymi dla nowoczesnego budownictwa dachów płaskich i fasad. Celem działalności Stowarzyszenia jest promowanie dobrych praktyk i kultury projektowania, budowania i użytkowania budynków w Polsce wśród inwestorów oraz wykonawców, a także ustalanie jednolitych wytycznych i rekomendacji dla obydwu stron współpracy.

Fotowoltaika na dachach płaskich

Do najnowszych działań DAFA, w które wraz z innymi członkami zaangażowało się IBC SOLAR, reprezentowane w zespole ekspertów przez Macieja Drobczyka, Country Managera w IBC SOLAR Poland, należy inicjatywa merytoryczna „fotowoltaika na dachach płaskich”. Została powołana w odpowiedzi na szybko zmieniające się warunki rynkowe i brak literatury technicznej w tym zakresie. W jej ramach grono ekspertów branży prowadzi prace nad opracowaniem rekomendacji skierowanych do wszystkich osób i instytucji zainteresowanych budową instalacji fotowoltaicznych na dachach płaskich. Efektem ma być wydanie zbioru wytycznych, które w przyszłości przyczynią się nie tylko do ujednolicenia sposobu tworzenia takich instalacji i wpłyną pozytywnie na poziom ich bezpieczeństwa.  

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe