informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
IBC SOLAR Polska stawia na doświadczenie, nowe rynki i buduje zespół. Wojciech Prokopowicz został Dyrektorem Zarządzającym
Wojciech Prokopowicz

IBC SOLAR Polska stawia na doświadczenie, nowe rynki i buduje zespół. Wojciech Prokopowicz został Dyrektorem Zarządzającym

HR / 2022.10.10

IBC SOLAR, wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie energii słonecznej, powołał Wojciecha Prokopowicza na stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Polsce, odpowiedzialnego również za rynki w Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Do jego zadań należeć będzie m.in. rozwój projektów elektrowni fotowoltaicznych oraz zwiększenie rozpoznawalności marki w sektorach przemysłowym i nieruchomości komercyjnych.

Nowy Dyrektor Zarządzający IBC SOLAR Polska posiada wieloletnie, szerokie doświadczenie w rozwoju biznesu oraz finansach w sektorze energetyki, w tym odnawialnych źródeł energii. W poprzednich firmach zarządzał m.in. projektami przejęć oraz developmentem projektów OZE i infrastruktury przesyłu energii. Odpowiadał za rozwój biznesu i finansowanie, akwizycje inwestycji i development projektów - od programowania, przez realizację, po sprzedaż i dystrybucję, a także zarządzanie operacyjne.

W nowej roli Wojciech Prokopowicz skupi się na dalszym rozwoju biznesu IBC SOLAR w Polsce, Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech, w szczególności w segmentach rynku związanych z projektami elektrowni fotowoltaicznych, a także generalnym wykonawstwem (EPC) oraz utrzymaniem i serwisem instalacji PV (O&M). Będzie także odpowiadał za dalszy rozwój marki w segmentach dedykowanych klientom komercyjnym i przemysłowym.

Wojciech Prokopowicz dotychczas pracował dla między innymi PwC, Veolia, Polskiej Grupy Energetycznej, Infracapital czy TP Biogas. 

 

O IBC SOLAR

IBC SOLAR jest wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań i usług w zakresie fotowoltaiki i magazynowania energii. Firma oferuje całościowe systemy i obejmuje cały zakres produktów, od projektowania, aż po oddanie systemów fotowoltaicznych pod klucz. Oferta obejmuje rozwiązania energetyczne dla domów prywatnych, handlu i przemysłu, a także parków słonecznych. W tych obszarach IBC SOLAR zajmuje się opracowywaniem projektów i generalnym wykonawstwem, a także planowaniem, realizacją i sprzedażą dużych projektów solarnych na całym świecie. IBC SOLAR ściśle współpracuje z siecią partnerów Premium, którzy zapewniają kompetentną i wysokiej jakości instalację systemów na całym świecie.   

Firma IBC SOLAR została założona w 1982 roku w Bad Staffelstein przez Udo Möhrstedta i obecnie jest pionierem w dziedzinie rewolucji energetycznej w ponad 30 krajach. 

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe