informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
ID Logistics finalizuje przejęcie firmy Spedimex

ID Logistics finalizuje przejęcie firmy Spedimex

Finanse / 2023.06.01

ID Logistics, jeden z europejskich liderów logistyki kontraktowej, ogłasza przejęcie 100% udziałów firmy Spedimex, operatora logistyki kontraktowej, specjalizującego się w obsłudze branży modowej oraz sektora e-commerce.

 

PRZEJĘCIE SPEDIMEX

Firma Spedimex, założona w 1993 roku, jest kluczowym graczem w obszarze logistyki kontraktowej w Polsce, z uznanym doświadczeniem w obsłudze branży fashion, e-commerce oraz beauty dla największych międzynarodowych i polskich marek. Oprócz logistyki kontraktowej, Spedimex ma własną sieć transportu i dystrybucji oraz oferuje złożone usługi logistyczne o wartości dodanej. Spółka prowadzi działalność w 15 lokalizacjach w całej Polsce, o powierzchni blisko 230 000 m², zgodnie ze strategią „asset-light”. Spedimex wdraża zaawansowane rozwiązania technologiczne, które pozwalają na zarządzanie dużymi potokami towarowymi. Dla jednego z klientów rynku fashion obsługuje zwroty ze  sklepów oraz zwroty e-commerce z ponad 15 krajów europejskich. W ostatnich latach Spedimex znacząco zwiększył swoje obroty, aby w 2022 roku osiągnąć poziom 510 mln zł (109 mln euro).

To strategiczne przejęcie jest uzasadnione bliskością kultur i podobnym modelem biznesowym obu organizacji: wykorzystywaniem strategii „asset light”, dedykowanym i „szytym na miarę” magazynom oraz rozwiązaniom dostosowanym do specyficznych potrzeb każdej operacji. Komplementarność portfela klientów i wiedzy eksperckiej firm Spedimex oraz ID Logistics pozwoli na osiągnięcie znaczącej synergii, w szczególności dla klientów prowadzących działalność międzynarodową. Akwizycja Spedimex doskonale wpisuje się w strategię ID Logistics, ukierunkowaną na wspieranie głównych klientów w ich rozwoju w Europie i Ameryce.

Ponadto, w kontekście post-covidowej relokacji przemysłu, ID Logistics wzmocni swoją pozycję na bardzo dynamicznym rynku europejskim, który już teraz odgrywa kluczową rolę w reorganizacjach łańcuchów dostaw. Wraz z przejęciem Spedimexu, ID Logistics staje się jednym z liderów logistyki na rynku polskim, wraz z 35 oddziałami, zespołem 7 000 pracowników i portfolio wiodących marek z branży przemysłowej, handlu detalicznego oraz e-commerce.

Połaczone spółki będą działać pod nazwą ID Logistics, a na czele nowej firmy stanie Yann Belgy, dyrektor generalny ID Logistics w Polsce. Marcin Bąk, prezes firmy Spedimex, zapewni wsparcie nowej organizacji w czasie 6-miesięcznego okresu transformacji.

Yann Belgy, dyrektor generalny ID Logistics w Polsce, komentuje: „Założyciele i zespoły Spedimexu rozwinęły doskonały know-how, szczególnie w zakresie logistyki dla branż fashion i beauty. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy dziś połączyć siły, aby zaoferować jeszcze większą wartość i możliwości naszym klientom i zespołom naszych dwóch firm”.

Marcin Bąk dodaje: „Podobnie jak Spedimex, ID Logistics kładzie nacisk na wysoką jakość usług, innowacyjne podejście oraz satysfakcję klientów i pracowników. Jestem przekonany, że nasze wartości i cele są zbieżne, co stanowi solidny fundament dla wspólnej przyszłości".

PODZIĘKOWANIA

ID Logistics pragnie podziękować swoim zespołom i doradcom:

- Hogan Lovells we Francji i w Polsce w zakresie korporacyjnych fuzji i przejęć oraz prawa antymonopolowego (Jean-Marc Franceschi, Arnaud Biancheri/Piotr Kwasiborski, Tomasz Żak, Piotr Skurzyński)

- 8Advisory (Pierre David Forterre, Hubert Christophe, Jeremy Cosma)/JP Weber (Piotr Dalak, Zbigniew Dus)/Gowling (Barbara Jouffa, Claire Hélène Dore)/DZP (Paweł Pioruński, Filip Krezel) w zakresie finansowego, podatkowego i prawnego due diligance.

Marcin Bąk chciałby podziękować swojemu zespołowi i doradcom:

- HOLON – Translink w zakresie doradztwa transakcyjnego i finansowego: Maciej Cieślak, Maciej Bogacz, Mikołaj Martyński

- SSW Pragmatic Solutions w zakresie doradztwa prawnego: Paweł Chyb, Marcin Czaprowski, Leszek Cyganiewicz

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe