informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
ID Logistics wzmacnia współpracę z siecią handlową E.Leclerc

ID Logistics wzmacnia współpracę z siecią handlową E.Leclerc

Wiadomości / 2023.10.05

ID Logistics, lider na rynku dedykowanej logistyki kontraktowej, rozszerza współpracę z siecią handlową E.Leclerc. W centrum dystrybucyjnym w Woli Rakowej k/Łodzi operator rozbudował powierzchnię magazynową o ponad 2,1 tys. mkw., co pozwala na wzrost wolumenu i rozszerzenie asortymentu obsługiwanych towarów. Kolejnym obszarem wspólnych inwestycji są rozwiązania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Centrum dystrybucyjne E.Leclerc w Woli Rakowej k/Łodzi, które pełni funkcję centralnego magazynu sieci handlowej w Polsce, zostało operacyjnie uruchomione w lipcu 2021 roku. Obsługiwany jest tu pełen asortyment towarów (dry, chłodnicze), dystrybuowanych do sklepów E.Leclerc w całej Polsce, tj. hipermarketów i supermarketów. Zespół ID Logistics odpowiada za zarządzanie procesami magazynowania, konfekcjonowanie i etykietowanie artykułów importowanych a także dedykowaną dystrybucję towarów do punktów sprzedaży.  

Kolejnym etapem w rozwoju współpracy między ID Logistics i E.Leclerc jest rozbudowa hali magazynowej. Po jej zakończeniu, powierzchnia centrum dystrybucji powiększyła się o ponad 2,1 tys. mkw. i wynosi obecnie 28,110 tys. mkw. Zwiększyła się też liczba doków załadunkowych, z 38 do 50.

- Decyzja o rozbudowie powierzchni magazynowej związana była z planowanym zwiększeniem asortymentu towarów, obsługiwanych w magazynie. Obecnie wysyłamy 15 tys. palet., teraz może być to nawet trzykrotnie więcej -  wyjaśnia Radosław Szymczyk, dyrektor magazynu ID Logistics w Woli Rakowej. 

Większa powierzchnia magazynowa zapewni efektywną obsługę rosnącego wolumenu towarów, w tym rozszerzanego asortymentu marek własnych sieci (Wiodąca Marka - art. spożywcze, napoje, kosmetyki, chemia gospodarcza  i akcesoria gospodarstwa domowego) oraz produktów importowanych z Francji.

W centrum dystrybucji w Woli Rakowej ID Logistics, już od samego początku, wdraża dedykowane i innowacyjne, także autorskie, rozwiązania logistyczne i informatyczne. Ich zadaniem jest wsparcie efektywności obsługi magazynowej i dystrybucji oraz procesów zarządzania. Należy do nich m.in. system zarządzania paletami, zautomatyzowany system rejestracji czasu pracy czy wciąż rozwijany i dostosowywany do operacji magazynowych system monitoringu kontrolujący realizację zamówień składanych przez sklepy.  Obecnie trwają prace nad wdrożeniem systemu awizacji dostaw DC DMS.

INWESTYCJE DLA ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

W ramach długofalowej strategii zrównoważonego rozwoju i wspólnego zaangażowania w działania CSR, ID Logistics i E. Leclerc inwestują w ekologiczne rozwiązania, dzięki którym centrum dystrybucji działa w sposób bardziej przyjazny dla środowiska.

Na początku roku, wspólnie z E.Leclerc, ID Logistics rozpoczął budowę nowoczesnej farmy fotowoltaicznej o mocy 100KWp. Inwestycja została podzielona na II etapy. Pierwszy z nich zakończono w czerwcu i już na początku lipca wyprodukowane na potrzeby własne 50KWp energii elektrycznej. Docelowo, po zakończeniu projektu, farma FV ma pokrywać 12 proc. rocznego zapotrzebowania magazynu na energię elektryczną.  

Innym przykładem inwestycji, które pozwolą obniżyć zużycie mediów, jest wymiana i instalacja energooszczędnego oświetlenia LED, z podziałem na strefy, razem z montażem i kalibracją czujników natężenia zmierzchu oraz czujnikami ruchu. W części biurowej zamontowany został system kontroli temperatury i czujników ruchu. Zużycie energii elektrycznej na terenie całego centrum dystrybucji jest na bieżąco monitorowane, a dzięki wprowadzonym rozwiązaniom oszczędności rok do roku wynoszą blisko 40 proc.

 - Projekty realizowane w Woli Rakowej doskonale wpisują się w ciągle rozwijającą się kulturę eco ID Logistics. To pokazuje, że nie tylko jesteśmy liderami logistyki ale dbamy też o zmniejszenie wpływu naszej działalności na środowisko – podsumowuje Maciej Korzeniowski, Energy Manager, ID Logistics.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe