informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
II etap kompleksu Sol Marina gotowy do użytku!

II etap kompleksu Sol Marina gotowy do użytku!

Nieruchomości / 2023.10.05

Dekpol Deweloper zakończył pracę nad II etapem inwestycji Sol Marina. 15 kameralnych, nowoczesnych budynków otrzymało już pozwolenie na użytkowanie. Aktualnie trwa przekazywanie kluczy w ręce nabywców apartamentów. Luksusowy kompleks położony jest w przy nabrzeżu Martwej Wisły nieopodal Wyspy Sobieszewskiej i zachwyca niezwykłym otoczeniem dzikiej przyrody oraz mnóstwem udogodnień, m.in. własną mariną, oferującą możliwość zakupu prywatnego miejsca do cumowania jachtu lub łodzi motorowej.

Budowa kompleksu Sol Marina rozpoczęła się w 2019 roku. W ramach I etapu powstało 77 apartamentów o powierzchniach liczących od 41 do 89 m2.

W zakończonym właśnie II etapie do użytku oddanych zostało 15 nowoczesnych, kameralnych budynków, obejmujących łącznie 127 lokali o powierzchniach od 26 do 86 mkw. Apartamenty wyposażone są m.in. w panoramiczne okna, które zapewniają doskonałe doświetlenie wnętrz, a także umożliwiają podziwianie pięknej okolicy. Lokale na parterze posiadają przestronne ogródki, a te na wyższych kondygnacjach balkony i tarasy.

Aktualnie realizowany jest III etap inwestycji Sol Marina, w którym powstaje 140 apartamentów o zróżnicowanych powierzchniach od 25 do ponad 81 m2. Lokale tworzone są w ramach 16 budynków o niskiej zabudowie, która zagwarantuje poczucie prywatności. Zakończenie realizacji tej fazy projektu planowane jest na przełomie 2024 i 2025 roku.

Co ważne, nabywcy apartamentów oprócz oferowanych miejsc parkingowych mogą również zakupić miejsce na swój prywatny jacht w marinie. Dla wygody jej użytkowników na terenie inwestycji przewidziano w pełni wyposażone nabrzeże z własnym kapitanatem. Szerokie, ponad 5-metrowe miejsca do cumowania jachtów oraz łodzi motorowych pozwalają na swobodne manewrowanie, a wyjście na pełne morze z tego miejsca trwa tylko 20 minut.

Poza częścią apartamentową w ramach kompleksu zrealizowany został także budynek hotelowy Grano Hotel SOLMARINA, wewnątrz którego zaplanowano wiele udogodnień, m.in. lobby z recepcją, restauracja czy centrum konferencyjno-biznesowe. Do dyspozycji gości i mieszkańców przeznaczona została także komfortowa strefa rekreacyjna z basenem oferującym unikatowy widok na marinę, a także rozbudowana strefa Wellness&SPA obejmująca aż 8 gabinetów zabiegowych oraz salę fitness. Dodatkowo na dachu budynku hotelowego przewidziano część restauracyjną „SEA ROOF”, umożliwiającą spożywanie posiłków w otoczeniu malowniczych widoków na Wyspę Sobieszewską.

Sol Marina zlokalizowana jest tuż nad brzegiem ujścia Martwej Wisły do Bałtyku, zaledwie 500 metrów od Wyspy Sobieszewskiej. W sąsiedztwie kompleksu położone są dwa rezerwaty przyrody – Ptasi Raj i Mewia Łacha. Jest to jedno z ostatnich takich miejsc na polskim wybrzeżu, choć jednocześnie położone blisko tętniącego życiem centrum miasta. Cała inwestycja jest doskonale skomunikowana z najważniejszymi kierunkami turystycznymi, a odległość od centrum Gdańska wynosi jedyne 14 kilometrów.

Projekt architektoniczny inwestycji Sol Marina został opracowany przy współpracy z biurami LSA oraz K&M Design i BO Projekty, a także z Pauliną Czurak ze Studia IDEOGRAF, która odpowiada za wygląd wnętrz.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka Dekpol Budownictwo.

Luksusowe apartamenty Sol Marina dostępne są w cenach już od ok. 750 000 zł netto. Szczegółowe informacje na temat inwestycji można znaleźć na stronie: https://apartamenty.solmarina.pl/.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe