informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Immochan Polska w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce.  Dobre praktyki”

Immochan Polska w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”

CSR / 2018.04.16

Firma Immochan Polska po raz pierwszy jest obecna w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, wydawanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W tegorocznej edycji raportu zostały uwzględnione dwie praktyki CSR firmy adresowane do jej pracowników.

Dzień Zdrowia (Wellness Day) i obchody Dnia Ziemi to dwie praktyki skierowane do pracowników firmy Immochan Polska z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju, które znalazły się w najnowszym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Zgłoszone praktyki realizują następujące Cele Zrównoważonego Rozwoju: Cel 12 – Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja oraz Cel 3 – Dobre zdrowie i jakość życia.

Z okazji obchodów Dnia Ziemi 27 kwietnia 2017 roku firma Immochan Polska zorganizowała dla swoich pracowników akcję pod hasłem „Śmieci, odpady i cały z nimi bałagan”. Na spotkaniu zostały zaprezentowane proekologiczne rozwiązania, a zaproszeni na spotkanie goście podzielili się z pracownikami praktycznymi zasadami dotyczącymi recyklingu i segregacji odpadów. Omówione zostały także zasady „świadomych zakupów” oraz ekologicznego trybu życia. Podczas spotkania odbywały się konkursy z zadaniami do wykonania, a zwycięzcy otrzymali nagrody. Przez cały dzień, we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia, prowadzono także zbiórkę zużytych telefonów komórkowych. W siedzibie Immochan Polska w Piasecznie wspólnie z PCK firma zorganizowała również zbiórkę ubrań, z której dochód został przeznaczony na organizację posiłków oraz wypoczynku letniego dla dzieci ubogich z województwa mazowieckiego. W obchodach Dnia Ziemi udział wzięło 30% pracowników przedsiębiorstwa. Zebrano również trzy duże kosze ubrań, które przekazano PCK.

Z kolei 26 czerwca 2017 roku pracownicy Immochan Polska uczestniczyli w I edycji Wellness Day  mającego na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz dbania o zdrowie. Spotkanie odbyło się w Powsinie pod Warszawą, gdzie w siedmiu strefach dotyczących zdrowia oraz sportu i rekreacji odbyły się m.in. warsztaty z zarządzania stresem, pracownicy mogli skorzystać z badań lekarskich, porad dietetyka i poznać przepisy na zdrowe koktajle. W strefie sportu można było zagrać w piłkę siatkową, pobiegać czy ćwiczyć jogę pod okiem profesjonalnej instruktorki. Z kolei w strefie relaksu każdy mógł odpocząć na leżaku, pograć w gry planszowe, zjeść owoce i skorzystać z masaży Work-Site.

- Rozwijanie działań związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu jest ważnym elementem funkcjonowania naszego przedsiębiorstwa. Jest nam niezmiernie miło, że nasze dobre praktyki skierowane do pracowników pomyślnie przeszły weryfikację przez ekspertów FOB i znalazły się w raporcie – mówi Małgorzata Rajkow-Krzywicka, dyrektor operacyjna odpowiedzialna za obszar CSR w Immochan Polska.

Immochan Polska od wielu lat prowadzi działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Kluczowymi kwestiami dla firmy są zarządzanie społeczną odpowiedzialnością biznesu, innowacje, komunikacja z interesariuszami i transparentność, talenty i kompetencje, certyfikacja środowiskowa aktywów, efektywność energetyczna, a także relacje z podwykonawcami i odpowiedzialne zakupy, integracja terytorialna oraz etyka. Wszelkie podejmowane przez firmę działania są kierowane zarówno do otoczenia firmy, jak i jej pracowników.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” jest największym w Polsce przeglądem działań biznesu społecznie odpowiedzialnego w danym roku. Publikacja, jak co roku, zawiera także przegląd najważniejszych wydarzeń CSR w Polsce, wykaz ważnych polskich i światowych publikacji, badań i artykułów prasowych na temat CSR oraz artykuły eksperckie.

Premiera Raportu odbyła się podczas 7. Targów CSR 12 kwietnia na stadionie PGE Narodowym. Publikacja dostępna jest wersji online: http://odpowiedzialnybiznes.pl/publikacje/raport-2017/

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe