informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
INSERT STONKS POZYSKAŁ KILKA MILIONÓW ZŁOTYCH OD BRYTYJSKIEGO FUNDUSZU FUNFAIR VENTURES
Na zdjęciu od lewej: Maciej Stachowiak CTO, Przemysław Wierzbicki CEO, Stanisław Frelek CPO

INSERT STONKS POZYSKAŁ KILKA MILIONÓW ZŁOTYCH OD BRYTYJSKIEGO FUNDUSZU FUNFAIR VENTURES

Finanse / 2022.11.22

Insert Stonks, jedna z pierwszych na świecie firm budujących zaawansowaną infrastrukturę do monetyzacji gier wykorzystującą rozwiązania web3, pozyskała w rundzie pre-seed ponad 2,5 mln zł od brytyjskiego funduszu FunFair Ventures, który wspiera i inwestuje w projekty znajdujące się na wczesnym etapie rozwoju i wykorzystujące technologię blockchain.

Obecnie trwa intensywny rozwój infrastruktury Insert Stonks, w tym pozyskanie nowych gier oraz rozbudowania społeczności graczy. Spółka przygotowuje się do kolejnej rundy finansowania, która może przyśpieszyć jej rozwój.

Insert Stonks powstał w III kw. 2021 r. i pracuje nad nowym w świecie gamingu rozwiązaniem – infrastrukturą do monetyzacji gier, opartą o web.3. Składa się ona z dwóch autorskich platform - is_engine dla deweloperów gier oraz is_games dla graczy. Korzystając z personalizowanych narzędzi udostępnionych na platformie, twórcy gier, bez potrzeby dodatkowego kodowania, mogą w łatwy i przejrzysty sposób zarabiać na grach. Natomiast gracze przyłączający się do platformy otrzymują możliwość zarabiania robiąc to, co kochają - grając w interesujące i angażujące gry. Tym samym Insert Stonks aktywnie popularyzuje ideę gry dla przyjemności i zarabiania (P&E), a nie gry dla samego zarabiania (P2E).

Infrastruktura Insert Stonks jest kompatybilna z większością gier oraz łatwa i szybka w integracji. W ciągu nawet godziny możliwa jest integracja gry i dołączenie jej do infrastruktury dostępnej dla graczy. Platforma jest dostępna dla wszystkich stron, od niezależnych deweloperów po duże studia deweloperskie (studia AAA).

Obecnie na platformie Insert Stonks znajduje się 8 gier, w grudniu będzie dostępny również bardzo popularny w Polsce Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO). Kolejne gry są w trakcie podłączania. Spółka współpracuje z 12 deweloperami i firmami deweloperskimi. Insert Stonks jest w fazie dynamicznego rozwoju oraz publikacji kolejnych gier i budowania społeczności graczy. Zgodnie z planami Insert Stonks, do końca I kwartału 2023 r. na platformie ma być zarejestrowanych 30 tys. graczy oraz 50 gier, natomiast do końca 2023 roku powinno być 100 tys. graczy, 100 gier oraz 10 dużych sponsorów.

„Insert Stonks systematycznie rośnie i mamy nadzieję, że do końca 2023 roku będziemy jedną z wiodących platform oferujących zarabianie na grach na świecie. Chcemy, aby na naszej platformie były ciekawe i angażujące gry, ponieważ idea P&E (play and earn) jest dla nas bardzo istotna. Obecnie intensywnie pracujemy nad dołączeniem kolejnych gier oraz rozbudowie środowiska graczy, co znacznie przyśpieszy i wzmocni proces rozwoju naszej infrastruktury. Przygotowujemy się też do kolejnej rundy finansowania, dzięki której nasz wzrost będzie jeszcze bardziej dynamiczny” – powiedział Przemysław Wierzbicki, współzałożyciel oraz CEO Insert Stonks.

„W nasze rozwiązanie uwierzyli już nie tylko bardzo doświadczeni międzynarodowi doradcy, tacy jak Fred Thiel czy Cole Diamond, ale też brytyjski fundusz FunFair Ventures, który inwestuje w nowatorskie i perspektywiczne rozwiązania oparte na blockchain. Dla nas blockchain to forma elastycznych internetowych płatności, które mogą być dokonywane w czasie rzeczywistym w grach. Nasi użytkownicy nie muszą mieć wiedzy z zakresu kryptowalut, ponieważ udostępniamy bardzo proste i intuicyjne narzędzia płatnicze, do których przyzwyczajeni są wszyscy gracze” – powiedział Stanisław Frelek, współzałożyciel Insert Stonks odpowiedzialny za rozwój produktu (CPO).

„Zainwestowaliśmy w Insert Stonks ponieważ wierzymy, że infrastruktura do monetyzacji gier jest przyszłościowym rozwiązaniem w świecie gamingu, naturalnym dalszym krokiem w rozwoju branży. Tego typu infrastruktury, wykorzystujące zaawansowane rozwiązania web.3 pojawiły się na świecie dopiero kilka lat temu, więc wciąż trwają prace nad rozwojem tego segmentu rynku. Jesteśmy przekonani, że Insert Stonks będzie w przyszłości znaczącą platformą do monetyzacji gier na świecie, a my chcemy uczestniczyć w tym wzroście” – powiedział Michael O’Connor dyrektor finansowy FunFair Ventures.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe