informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
IS-Wireless pokazał możliwości polskiego 5G na targach telekomunikacyjnych w Barcelonie

IS-Wireless pokazał możliwości polskiego 5G na targach telekomunikacyjnych w Barcelonie

Technologie / 2023.03.08

IS-Wireless, dostawca rozwiązań 5G w modelu Open RAN, zaprezentował swoje najnowsze rozwiązania podczas największej międzynarodowej konferencji branży łączności mobilnej Mobile World Congress w Barcelonie. Jako jeden z nielicznych polskich przedsiębiorców wystawiających się na targach, firma pokazała możliwości swoich sieci 5G w modelu otwartym Open RAN we współpracy z partnerami – globalnymi liderami branży ICT, takimi jak AMD, Supermicro i VMware. 

Eksperci IS-Wireless prezentowali swoje rozwiązania m.in. na stoisku AMD, gdzie pokazano efekty udanej współpracy z globalnym liderem branży ICT. To m.in. działanie funkcjonalności O-DU i O-CU IS-Wireless na platformie partnera z wykorzystaniem procesorów AMD. – Rozwiązanie to pozwala wykorzystać zwirtualizowane elementy sieci na wiodącym sprzęcie. W ten sposób można w pełni czerpać z możliwości modelu Open RAN bez uszczerbku na wydajności – wyjaśnia Sławomir Pietrzyk, prezes IS-Wireless.

Polski dostawca rozwiązań 5G w Barcelonie pochwalił się również rozwiązaniami stworzonymi razem z  firmą VMware. – Dzięki integracji naszego O-DU z elementem RIC (Radio Intelligent Controller) od VMware możliwe jest monitorowanie i dokładne kontrolowanie wykorzystania zasobów w sieci dostępowej (RAN) – zaznacza Sławomir Pietrzyk. IS-Wireless na targach MWC podkreślił również swoją współpracę z firmą Supermicro. Jej efektem są autorskie funkcjonalności CU i DU, czyli zwirtualizowanych elementów sieci dostępowej RAN, na serwerach partnera. 

Władze doceniają Open RAN

Przedstawiciele IS-Wireless pojawili się także w gronie wystawców na stoisku brytyjskiej agencji Digital Catapult, gdzie prezentowano m.in. efekty SONIC Labs – współfinansowanego przez rząd Wielkiej Brytanii projektu, którego uczestnikiem od ubiegłego roku jest polski dostawca 5G. W ramach programu eksperci IS-Wireless pracowali z dostawcami z całego świata nad integracją polskich rozwiązań, by w ten sposób odpowiedzieć na rosnące potrzeby rynku brytyjskiego z zakresu 5G w modelu otwartym. – Szeroka gama prezentowanych przez nas rozwiązań cechuje się wyjątkową elastycznością i z powodzeniem może być wykorzystywana zarówno do budowy prywatnych sieci 5G na potrzeby przemysłu, jak i dużych sieci telekomunikacyjnych. Targi MWC w Barcelonie były dobrą okazją do tego, by zaprezentować możliwości naszych polskich technologii szerokiemu gronu odbiorców, ale także potencjalnym partnerom – komentuje prezes IS-Wireless.

Polskie technologie 5G doceniają także polskie władze. Sławomir Pietrzyk spotkał się w Barcelonie z Januszem Cieszyńskim, Sekretarzem Stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, któremu zaprezentował najnowsze osiągnięcia IS-Wireless. – Niezmiernie cieszymy się, że mogliśmy z dumą reprezentować polską branżę sieci mobilnych na globalnej arenie, jaką stanowiło MWC 2023 i że naszą pracę dostrzegają nie tylko partnerzy z branży z całego świata, ale także przedstawiciele rządu. Tegoroczne targi ukazują, że Open RAN stale zyskuje na znaczeniu i bez wątpienia stanowi istotny element przyszłości łączności mobilnej na całym świecie – podsumowuje prezes IS-Wireless.

Mobile World Congress 2023 odbył się w dniach od 27 lutego do 2 marca. Targi przyciągnęły do Barcelony ponad 80 tysięcy uczestników z całego świata. 

 

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe