informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
JBL Triathlon Sieraków tuż, tuż

JBL Triathlon Sieraków tuż, tuż

Wydarzenia / 2014.05.20

Przełom maja i czerwca (31.05–01.06.2014) będzie w Sierakowie wielkim świętem triathlonu. To właśnie wtedy odbędą się zawody JBL Triathlon Sieraków. Uczestnicy podejmą wyzwanie obejmujące połowę dystansu najsłynniejszych światowych zawodów Ironman na dystansie długim oraz ich ćwiartkę na dystansie krótkim.

Długodystansowe zawody Ironman zapoczątkowane zostały pod koniec lat 70. XX wieku na Hawajach, a dziś edycje na licencji odbywają się w krajach na całym świecie. Są upragnionym celem dla wszystkich triathlonistów i nie lada wyzwaniem, gdyż składa się na nie pływanie na dystansie 3.86 km, jazda na rowerze (180.25 km) oraz bieg maratoński (42.2 km). Liczy się łączny czas uzyskany przez zawodnika, który najpierw płynie, potem jedzie na rowerze, a na końcu biegnie – dokładnie w tej kolejności, a to wszystko w ciągu jednego dnia.

Uczestnicy JBL Triathlon Sieraków 2014, w ramach trzeciej edycji zawodów, podejmą wyzwanie obejmujące połowę i ćwiartkę dystansu zawodów Ironman. Rozegrają się one w scenerii Krainy 100 Jezior, a wyzwanie na obu dystansach podejmie w sumie blisko 2000 osób. Trasa pływania wyznaczona została w Jeziorze Jaroszewskim, które ma dogodne warunki do uprawiania sportów wodnych. Jazda na rowerze obejmować będzie urozmaiconą trasę w całości pokrytą nawierzchnią asfaltową, natomiast bieg w 90% trasy obejmować będzie ścieżki leśne o zróżnicowanej nawierzchni z licznymi podbiegami i zbiegami o małym i średnim stopniu nachylenia. Pierwszego dnia (31.05) zawodnicy zmierzą się z dystansem długim, a dzień później (01.06) z dystansem krótkim. Dla kibiców przygotowano dodatkowe atrakcje oraz Strefę EXPO. Sponsor Tytularny zawodów – firma JBL – zapowiada, że w ramach triathlonu odbędzie się także europejska premiera wyjątkowych słuchawek sportowych z serii Reflect. To doskonałe słuchawki, które zaprojektowano z uwzględnieniem rygorystycznych wymagań najbardziej dynamicznych treningów, w tym biegania i jazdy na rowerze. Jak zapewniają producenci słuchawki Reflect i Reflect BT nie wypadają z kanałów usznych niezależnie od wykonywanych ćwiczeń, a wbudowane magnesy pozwalają im się łączyć, gdy nie są aktualnie używane, co niweluje zwisające kable. Takie rozwiązanie może okazać się szczególnie interesujące dla triathlonistów, których treningi są szczególnie wymagające.

Triathlon w Sierakowie na stałe wpisał się już w kalendarz tego typu wydarzeń w Polsce, a w tym roku otwiera cykl siedmiu imprez triathlonowych Enea Tri Tour. Zawodnicy i kibice chwalą dobrą organizację i rodzinną atmosferę dotychczasowych zawodów. Warto zatem zaplanować sobie wizytę w Sierakowie, by kibicować tym, którzy zmierzą się z własnymi ograniczeniami wierząc – jak każdy Ironman – że wszystko jest możliwe.

źródło: jbl/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe