informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Jubileuszowe boisko w Manasterzu już otwarte

Jubileuszowe boisko w Manasterzu już otwarte

CSR / 2016.09.23

W czwartek, 22 września 2016 r., w Szkole Podstawowej w Manasterzu odbyło się uroczyste otwarcie boiska sportowego – głównej nagrody w jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”, realizowanego przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA. To było wielkie święto dla lokalnej społeczności, dzieci i nauczycieli ze zwycięskiej placówki.

Dzięki kreatywności, którą wykazali się uczniowie szkoły w zadaniu konkursowym programu społecznego „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”, oraz integracji lokalnej społeczności mała placówka z Podkarpacia wzbogaciła się o profesjonalny obiekt sportowy, ufundowany przez Śnieżkę. Nowe boisko jest wielofunkcyjne, a więc na jednej syntetycznej murawie znajduje się infrastruktura do koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki oraz piłki nożnej.

[[[zdjecie,322,duze]]] Uroczyste otwarcie uświetnił swoim przybyciem znany i lubiany piłkarz, były reprezentant Polski – Radosław Majdan. Życzliwie przywitany przez dzieci i wszystkich przybyłych na uroczystość, wziął udział w przecięciu wstęgi otwierającej boisko, a następnie wystąpił
w nietypowej dla siebie roli, sędziego meczu inauguracyjnego. – Pierwszy raz w swojej karierze byłem sędzią i to jeszcze w tak radosnych okolicznościach. Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tym wydarzeniu. To wspaniałe, że są takie inicjatywy, jak ta firmy Śnieżka. Kiedy widzę te roześmiane, dziecięce twarze, to wiem, że wydarzyło się tutaj coś dobrego – tak o swoim udziale w otwarciu mówił zaproszony gość.

[[[zdjecie,323,duze]]]

Jubileuszowe otwarcie zgromadziło także przedstawicieli szkół, które zwyciężyły
w dotychczasowych edycjach konkursu. Chętnie dzielili się oni swoimi konkursowymi historiami i opowiadali, jak nowe boiska zmieniają życie małych społeczności. Na uroczystości otwarcia nie zabrakło również przedstawicieli lokalnych władz oraz reprezentacji fundatora nagrody głównej – Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA.

– To wielka przyjemność móc wspólnie z całą społecznością Manasterza świętować jubileuszową, dziesiątą edycję naszego programu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”. Ogromnie się cieszę, że są z nami również przedstawiciele szkół z naszej zwycięskiej dziesiątki. Wy wszyscy, na czele z tegorocznymi laureatami, jesteście fantastycznymi przykładami niezwykłych historii, w których spełnianie marzeń staje się faktem, dzięki ogromnej kreatywności i doskonałej współpracy. W tym między innymi tkwi magia projektu Kolorowe boiska… czyli szkolna pierwsza liga”, który co roku pokazuje nam, że mieszkańcy małych miejscowości potrafią fantastycznie działać wspólnie i konsekwentnie dążyć do celu – mówiła podczas uroczystości Joanna Wróbel-Lipa, Wiceprezes Zarządu FFiL Śnieżka SA.

źródło: śnieżka/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe