informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Kancelaria Graś i Wspólnicy wybrała Kyndryl do walki z oszustwami i praniem brudnych pieniędzy

Kancelaria Graś i Wspólnicy wybrała Kyndryl do walki z oszustwami i praniem brudnych pieniędzy

Finanse / 2023.07.25

Kyndryl (NYSE: KD), największy na świecie niezależny dostawca usług dla infrastruktury IT, został wybrany przez firmę Graś i Wspólnicy, wiodącą kancelarię prawną w Polsce, do wdrożenia platformy AML w obszarze przeciwdziałania praniu pieniędzy. Nowe rozwiązanie pomoże Kancelarii usprawnić proces identyfikacji i weryfikacji tożsamości klientów oraz ocenić ryzyko związane z praniem pieniędzy i finansowaniem nielegalnych organizacji przez współpracujące podmioty.

Zgodność z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy jest kluczowym wymogiem w krajowym i międzynarodowym sektorze prawnym, ale także w innych regulowanych branżach, takich jak bankowość i usługi finansowe. Organizacje są zobowiązane do szczególnej staranności w zakresie przeprowadzania procesów monitorowania transakcji (z ang. Transaction Monitoring, TM) oraz procedury KYC (z ang. Know Your Customer) w celu oceny ryzyka klienta i zapewnienia zgodności z prawem AML.

Procesy KYC i TM wiążą się z prowadzeniem powtarzalnych i pracochłonnych działań w regularnych odstępach czasu. Wykonywanie ich ręcznie znacząco wydłuża całą procedurę, a także niesie ze sobą ryzyko popełniania błędów, co może negatywnie odbić się na zadowoleniu klientów i zdolności organizacji do nadążania za szybko zmieniającym się krajobrazem regulacyjnym. Mając to na uwadze, kancelaria prawna Graś i Wspólnicy zwróciła się do firmy technologicznej, żeby wdrożyć Kyndryl AML Platform, rozwiązanie z obszaru Anti-Money Laundering.

- Regulacje prawne w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy traktujemy z najwyższą powagą i nieustannie dążymy do poprawy zgodności z przepisami we wszystkich aspektach naszej działalności zapewniając przy tym naszym klientom najwyższy poziom doskonałości – mówi adwokat Bartosz Graś, partner zarządzający w Graś i Wspólnicy Kancelaria Prawna. I dodaje: Platforma AML Kyndryl naprawdę wyróżnia się spośród wszystkich innych ofert na rynku i mamy pełne przekonanie, że zmieni ona nasze codzienne operacje, zapewniając większą wydajność, produktywność i dokładność w wypełnianiu procedur należytej staranności.

Narzędzie Kyndryl umożliwi kancelarii Graś i Wspólnicy automatyzację oraz digitalizację procesu gromadzenia i analizy danych osobowych klientów zgodnie z procedurą KYC. AML Platform oferuje monitorowanie transakcji i zachowań klientów zarówno w czasie rzeczywistym, jak i retrospektywnie, umożliwiając wykrywanie podejrzanych lub nieuczciwych działań oraz zapewniając kompleksowy wgląd w aktywność analizowanych podmiotów. Dodatkowo obszar działania narzędzia jest rozszerzony o sferę kryptowalut, umożliwiając śledzenie w czasie rzeczywistym znaczących ruchów walutowych i powiązanie konkretnego portfela z indywidualnym klientem.

Wdrożenie nowego rozwiązania pozwoli kancelarii Graś i Wspólnicy wykorzystać szerokie możliwości parametryzacji scenariuszy potencjalnych naruszeń i przepisów branżowych, dostosowując się do  unikalnych wymagań każdego klienta.

- Wykorzystując technologie transformacyjne, organizacje są w stanie zintensyfikować wysiłki na rzecz zwalczania nielegalnej działalności i zapewnienia zgodności z prawem i regulacjami - mówi Paweł Raczyński, Dyrektor Zarządzający Kyndryl Poland i Kraje Bałtyckie. - Cieszymy się, że firmy takie jak Graś i Wspólnicy wykorzystują innowacje do napędzania cyfryzacji i poprawy obsługi klienta. Jesteśmy przekonani, że AML Platform od Kyndryl usprawni ich procedurę należytej staranności, umożliwiając spełnianie wymogów zgodności z niezrównaną wydajnością i skutecznością – dodaje.

- Jako lider technologiczny Kyndryl nieustannie wprowadza innowacje, które pozwalają dostarczać unikatowe rozwiązania odpowiadające na zmieniające się potrzeby klientów – przekonuje Robert Pakla, Senior Lead, Application Consulting, Anti Money Laundering w Kyndryl. - Platforma AML Kyndryl, dumnie rozwijana w Polsce, już przynosi zauważalne korzyści naszym klientom i ułatwia organizacjom, w tym Kancelarii Graś i Wspólnicy, radzenie sobie z bardziej złożonymi obszarami, takimi jak kryptowaluty.

Platforma AML Kyndryl została opracowana przez zespół inżynierów, programistów i ekspertów w Polsce. Obecnie jest dostępna dla klientów firmy na całym świecie.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe