

Karol Dzięcioł
Karol Dzięcioł dołącza do zespołu Develii
Karol Dzięcioł, ekspert rynku nieruchomości z ponad 15-letnim doświadczeniem, dołącza do kadry menadżerskiej Develii. Jako doradca zarządu będzie wspierał spółkę m.in. w zakresie jej rozwoju biznesowego, w tym transakcji M&A, budowy portfela PRS oraz nabywania gruntów pod nowe inwestycje.
Karol Dzięcioł to uznany specjalista w zakresie rozwijania działalności deweloperskiej oraz pozyskiwania działek pod nowe projekty. Przez ostatnie dwa lata był członkiem zarządu i dyrektorem polskiego oddziału spółki Frontier Estates, gdzie, obok budowy zespołu, zajmował się przygotowywaniem i realizacją portfela projektów PRS/student housing oraz inwestycji logistycznych na rynku polskim. Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora zakupów w Echo Investment, odpowiadając bezpośrednio za zakupy gruntów pod nowe projekty mieszkaniowe i komercyjne. Wcześniej był m.in. managerem akwizycji w spółce HB Reavis Poland oraz partnerem w spółce doradczej REAS (obecnie JLL Living), gdzie kierował działem doradztwa projektowego i wycen nieruchomości.
- Z przyjemnością witamy Karola w naszym zespole. Jestem przekonany, że jego szerokie doświadczenie oraz znajomość branży wpłyną na umocnienie pozycji Develii i zwiększą jej udziały na rynku deweloperskim w Polsce. W obecnych czasach segment nieruchomości mieszkaniowych zmienia się bardzo szybko, a liczba czynników, które mają na niego istotny wpływ, jest bezprecedensowa. Liczymy, że dzięki bogatej wiedzy i profesjonalnej ekspertyzie nowy doradca zarządu stanowić będzie dla nas duże wsparcie – mówi Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.
Karol Dzięcioł będzie odpowiadał m.in. za planowanie i realizację działań M&A, wspieranie budowy portfela PRS i jego strukturyzacji w kontekście partnerstw biznesowych z funduszami inwestycyjnymi oraz przyszłych strategii wyjścia. Wśród jego obowiązków znajdzie się również pomoc przy akwizycji gruntów pod nowe projekty.
Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 106 etapów inwestycyjnych – to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów deweloper dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.
źródło: informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Elastyczność - słowo klucz rynku biurowego
2026.05.27Transport i logistyka hamują. Barometr EFL najniższy od ponad pięciu lat, nowych zamówień niemal nie ma
2026.05.27Dzień Dziecka z KittyBellą w G City Targówek – spotkanie z influencerką i rodzinne atrakcje
2026.05.26Pierwsze takie wydarzenie w Polsce. G City Promenada zaprasza na wyjątkowy Dzień Dziecka z ekipą SmileSlow
2026.05.25Tu liczy się nie tylko adres. Dlaczego sąsiedztwo znów staje się ważne?
2026.05.25Dzień Dziecka w CH Focus: bajkowe atrakcje dla najmłodszych i kiermasz winyli dla całej rodziny
2026.05.25Kolorowy Dzień Dziecka - Powrót do lat 90. w G City Biała. Retro weekend pełen kultowych gier i wspomnień
2026.05.25Flovi otwiera drogę do elastycznych zleceń za kierownicą
2026.05.22EFL we współpracy z ING Bankiem Śląskim przeprowadził emisję obligacji o wartości 250 mln zł
2026.05.20





