informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Kerdos Group ma już 25% Meng Drogerie z Luksemburga

Kerdos Group ma już 25% Meng Drogerie z Luksemburga

Giełda / 2014.12.22

Kerdos Group (do listopada br. Hygienika) poprzez swoją spółkę zależną Poopeys Deutschland (obecnie DC Service GmbH) nabyła przez podwyższenie kapitału za kwotę 1,25 mln euro nowe udziały w jedynej sieci drogerii w Luksemburgu – Meng Drogerie. Dzięki tej transakcji Grupa Kerdos kontroluje już 25% podwyższonego kapitału Meng Drogerie i uzyskała prawo do nominowania jednego członka w 2 osobowym zarządzie Meng Drogerie.

- Przyspieszamy z ekspansją. Zgodnie z zawartymi umowami czas na wykonanie tej transakcji mieliśmy do końca października 2015 r. Objęcie nowych udziałów jest dla nas istotne przede wszystkim dlatego, że spółka Meng Drogerie pozyskała kapitał na rozwój i rośnie jej wartość. Obecnie są w negocjacjach nowe lokalizacje, a już w I kwartale otwieramy kolejne 3 z zapowiadanych. Wartość spółki mocno się zwiększy, więc i my mocno tam teraz przyspieszamy – komentuje Kamil Kliniewski, Prezes Zarządu Kerdos Group SA.

- W pierwszej połowie 2015 roku ma zostać podpisana umowa z dużym partnerem branżowym, co da nam jeszcze więcej możliwości. Szczegóły podamy w pierwszym kwartale. Natomiast najpóźniej w kwietniu 2017 r. sieć Meng będzie powinna już należeć w całości do nas, a jej roczne przychody powinny wynosić wtedy 30-40 mln EUR przy bardzo wysokiej rentowności – dodaje.

- Pracujemy również nad kolejnymi lokalizacjami naszych drogerii w innych krajach w Europie Zachodniej. Ich otwarcie planujemy również w 2015 roku – ujawnia Prezes Kliniewski.

Kerdos Group dynamizuje również rozwój w Polsce. Sieć drogerii Dayli pozyskała w połowie grudnia br. 13 mln zł w ramach I etapu emisji obligacji i celuje w około 20 mln zł w ramach II etapu (styczeń-luty 2015). 20 grudnia nastąpiło wzmocnienie potencjału biznesowego Dayli poprzez podwyższenie kapitału zakładowego (wpływ 7,6 mln zł).

- W grudniu otworzyliśmy, zgodnie z zapowiedziami, 4 nowe sklepy – w Warszawie, Krakowie, Legionowie i Namysłowie. Dayli posiada obecnie 169 drogerii. Do końca 2015 roku planujemy otworzyć około 70 nowych lokalizacji, z czego około 20 w ramach uruchomionego właśnie programu franczyzowego. Nasza platforma e-hurtu Megatrade24 bardzo nam w tym pomoże. Każdy może tam wejść i zobaczyć, że z nami naprawdę się opłaca robić biznes - mówi Prezes Kamil Kliniewski.

źródło: kerdos/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe