informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Kino Ina – nowoczesne apartamenty z historią w tle

Kino Ina – nowoczesne apartamenty z historią w tle

Nieruchomości / 2023.09.25

Apartamenty Kino Ina to najnowsza inwestycja przygotowywana przez spółkę Elbud Szczecin. Apartamentowiec przygotowany w podwyższonym standardzie wykończenia powstanie w ścisłym centrum Stargardu.

Apartamenty Kino Ina to najnowsza inwestycja przygotowywana przez spółkę Elbud Szczecin. Apartamentowiec przygotowany w podwyższonym standardzie wykończenia powstanie w ścisłym centrum Stargardu, w miejscu które przez kilkadziesiąt lat uznawane było przez miłośników kina za jeden z najważniejszych punktów na kulturalnej mapie miasta. Prace nad inwestycją rozpoczęły się we wrześniu tego roku. Autorem projektu jest szczecińska pracownia Gorscy sp. z o.o.

 

Apartamenty Kino Ina powstają przy ulicy Wojska Polskiego 37, w lokalizacji dobrze znanej wszystkim mieszkańcom Stargardu. To właśnie w tym miejscu przez niemal 50 lat funkcjonowało założone w 1964 r. kino Ina. Z uwagi na zakończenie jego działalności w 2007 r., inwestor zdecydował się na wybudowanie w tym miejscu nowoczesnego budynku mieszkalnego, który jednocześnie wpisywałby się w historię tego miejsca.

 

Głównym założeniem projektowym było więc stworzenie budynku, który będzie spełniał trzy zasadnicze warunki - nawiązywał do historycznej architektury w pierzei ul. Wojska Polskiego, stanowił kontynuację istniejącej zabudowy mieszkaniowej oraz charakteryzował się nowoczesnym stylem i wysoką jakością materiałów wykończeniowych. W ten sposób powstał projekt Apartamenty Kino Ina, którego misją jest zmiana kultowej lokalizacji w samym sercu Stargardu w przyjazne i komfortowe miejsce do życia.

 

Jesteśmy dumni, że możemy zaproponować mieszkańcom Stargardu nową energię i miejsce do życia na terenie, który przez wiele lat pozostawał opuszczony i zaniedbany - mówi Jarosław Sajewicz, prezes Elbud Szczecin. Projekt, który obecnie realizujemy na terenie dawnego Kina Ina, to nie tylko budowa pięknego obiektu mieszkalnego, ale również przywracanie życia i historii temu miejscu. Niezapomniane Kino Ina przez wiele lat służyło mieszkańcom Stargardu za ważne miejsce spotkań i rozrywki. Niemal każdy z nich ma swoje wspomnienia związane z czasem spędzonym w tamtych murach. Niestety, z biegiem lat, obiekt popadł w zapomnienie i został mocno zaniedbany. Postawiliśmy sobie za cel przywrócenie blasku temu terenowi. Wierzymy, że nasza inwestycja przyczyni się do odrodzenia tego fragmentu miasta i stworzy przestrzeń, która będzie ciekawą częścią centrum Stargardu dla wszystkich jego mieszkańców.

 

Na czterech kondygnacjach nowo powstającego obiektu znajdzie się 65 apartamentów o powierzchni od 31 do 133 mkw. (19 kawalerek, 33 mieszkania 2-pokojowe i 13 mieszkań 3-pokojowych). Na parterze inwestor przygotowuje lokal użytkowy, który zapewni mieszkańcom niezbędne usługi. Dodatkowo dla mieszkańców przewidziano 65 miejsc parkingowych, z czego 50 zlokalizowanych będzie w garażu podziemnym, znajdującym się pod budynkiem, natomiast pozostałe zostaną przygotowane na parkingu wokół budynku. Dla miłośników zieleni, na najniższej kondygnacji inwestor przewidział 10 mieszkań z własnymi przedogródkami – tarasami wychodzącymi na zieloną część inwestycji. Wyróżnikiem obiektu z pewnością będzie 15 dwukondygnacyjnych apartamentów z antresolami. Obiekt wyposażony będzie także w dwie cichobieżne windy.

 

Stargard jest prężnie rozwijającym się miastem z bogatą historią, a Kino Ina jest częścią tej długiej opowieści – mówi Dominik Górski, właściciel pracowni Gorscy. Chciałem uszanować historyczny charakter śródmieścia poprzez formę budynku, podziały i zastosowane materiały wykończeniowe, przy zachowaniu nowoczesnego ducha architektury. We wnętrzach apartamentowca będzie można znaleźć odniesienie do dawnego kina w postaci infografiki. Połączenie tradycji z nowoczesnością, z jednej strony wpisuje się w pierzeję ulicy, z drugiej wprowadza powiew świeżości w tę część miasta. Nowoczesne rozwiązania funkcjonalne i techniczne budynku zapewniają natomiast wygodę i podniosą komfort życia przyszłych mieszkańców. Jestem przekonany, że nowa zabudowa doskonale wypełni miejsce po legendarnym stargardzkim kinie.

 

Niewątpliwym atutem inwestycji jest również jej dogodna lokalizacja w ścisłym centrum miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się szkoły, przedszkola, urzędy, liczne sklepy, przychodnie oraz place zabaw, co powoduje, że inwestycja wpisuje się w ideę życia w 15-minutowym mieście, gdzie wszystkie niezbędne usługi mieszkańcy mają w odległości kilkunastominutowego spaceru od miejsca zamieszkania. 

 

Termin oddania inwestycji do użytku przewidziany jest na marzec 2025.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe