informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Klimas Wkręt-met świetnym przykładem zaangażowania społecznego

Klimas Wkręt-met świetnym przykładem zaangażowania społecznego

CSR / 2023.09.19

Firma Klimas Wkręt-met, polski producent wkrętów i zamocowań, znany nie tylko z wysokiej jakości swoich produktów, ale także z zaangażowania społecznego, ostatnio dołączył do projektu Kalendarz Gwiazd. Publikacja realizowana jest przez „Businesswoman & Life” na rzecz Fundacji” Akogo?” Ewy Błaszczyk. Przed obiektywem, w parze z Marią Niklińską, stanęła Joanna Klimas-Leśniak, Doradca Zarządu ds. Rozwoju Biznesowego Klimas Wkręt-met.

Kalendarz Gwiazd, realizowany przez „Businesswoman & Life” na rzecz Fundacji „Akogo?” Ewy Błaszczyk doczekał się w tym roku dwunastej edycji. To za każdym razem ważne wydarzenie dla Fundacji. Jest okazją do promocji jej działalności oraz przypomnienia o tym, jak ważna jest pomoc osobom, przebywającym w śpiączce. Kalendarze są dystrybuowane w różnych miejscach, takich jak księgarnie czy galerie sztuki. Dzięki temu trafiają do jak największej liczby osób, które będą mogły wesprzeć fundację.

Fundacja "Akogo?" to organizacja założona przez Ewę Błaszczyk, polską aktorkę i działaczkę społeczną. Jej celem jest pomoc dzieciom i młodzieży w śpiączce oraz ich rodzinom. Fundacja realizuje swoje cele m.in.  poprzez działanie powstałej w 2013 roku kliniki „Budzik”. Od czasu jej powstania wybudzono tu już blisko setkę dzieci.

Fot. Klimas Wkręt-met

„Budzik” jest pierwszą i jedyną placówką w Polsce, specjalizującą się w rehabilitacji dzieci i młodzieży przebywających w śpiączce. Śpiączka jest poważnym stanem, który powoduje utratę świadomości, reakcji na bodźce oraz zdolności do komunikacji. Dzieci w śpiączce często wymagają długotrwałej opieki medycznej i rehabilitacyjnej. Klinika „Budzik” oferuje kompleksową opiekę nad pacjentami, a także wsparcie tak potrzebne ich rodzinom. Podstawową metodą leczenia jest stymulacja sensoryczna, która ma na celu pobudzanie funkcji mózgu i organizmu pacjenta. Wykorzystywane są różne metody i techniki, takie jak muzykoterapia, terapia ruchem, terapia sensoryczna, terapia używaniem znaków czy terapia SI.

Ponadto fundacja angażuje się w badania naukowe, mające na celu lepsze zrozumienie i poprawę opieki nad pacjentami w śpiączce. "Akogo?" organizuje również liczne akcje charytatywne, licytacje, które pozwalają zdobywać środki na rozwój kliniki oraz pomoc dzieciom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji. W tym roku wśród licytowanych prac znajdzie się obraz z kolekcji KlimasArt, wykonanych techniką Screv Art, z markowych wkrętów Klimas Wkręt-met.

Nowa edycja Kalendarza ma również określony cel. Środki pozyskane od partnerów oraz ze sprzedaży, zostaną przeznaczone na budowę kliniki „Budzik” dla dorosłych.

Nasza firma związana jest z branża budowlaną, może dlatego tak często angażujemy się w projekty, których celem jest budowa. Wspieraliśmy budowę dwóch domów Ronalda McDonalda w Krakowie i Warszawie, Domu Oczami Brata w Częstochowie, a teraz dołączyliśmy do akcji, której celem jest budowa kliniki „Budzik” dla dorosłych – mówi Joanna Klimas-Leśniak, członkini zarządu w Klimas Wkręt-met. Co roku w śpiączkę zapada ponad 15 tysięcy Polaków. Opieka nad nimi wymaga specjalistycznego sprzętu i terapii oraz doświadczenia specjalistów. Stworzenie kolejnej profesjonalnej kliniki to milowy krok nie tylko w leczeniu chorych i wsparciu ich rodzin, ale także w badaniach nad śpiączką. Nie mogliśmy przejść obojętnie obok tej inicjatywy – mówi Joanna Klimas-Leśniak, Doradca Zarządu ds. Rozwoju Biznesowego w Klimas Wkręt-met.

Do projektu przystąpiło wiele znanych gwiazd na czele z Ewą Błaszczyk - założycielką i Prezesem Fundacji „Akogo?”. Joanna Klimas-Leśniak stanęła przed obiektywem w parze z polską aktorką i piosenkarką Marią Niklińską.

Fot. Klimas Wkręt-met

- Cała idea stworzenia kalendarza, którego celem jest wsparcie Fundacji „Akogo?”, była dla mnie kluczowym powodem do zaangażowania się w ten projekt. Na jego kartach znajdują się zdjęcia znanych polskich osobowości, które nie tylko pięknie prezentują się w kalendarzu, ale również przekazują ogromną dawkę pozytywnych emocji i inspiracji. Bardzo się cieszę, że miałam okazję być częścią tego projektu i mam nadzieję, że inicjatywa Fundacji „Akogo?” Ewy Błaszczyk będzie kontynuowana przez kolejne lata. Wierzę, że dzięki naszemu zaangażowaniu i wsparciu, możemy naprawdę wiele zdziałać i wnosić nadzieję tam, gdzie jej najbardziej potrzeba – podsumowuje przedstawicielka firmy Klimas Wkręt-met.

Premiera Kalendarza Gwiazd z Udziałem firmy Klimas Wkręt-met jeszcze tej jesieni.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe