informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
KNF zatwierdziła prospekt Gekoplastu, debiut na GPW w kwietniu

KNF zatwierdziła prospekt Gekoplastu, debiut na GPW w kwietniu

Giełda / 2016.03.23

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Gekoplastu, największego środkowoeuropejskiego producenta polipropylenowych płyt komórkowych. Rozpoczęcie notowań akcji spółki na Rynku Głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie nastąpi już w kwietniu bieżącego roku. Tym samym Gekoplast finalizuje proces przejścia na główny parkiet GPW, jaki spółka zapowiedziała wraz z debiutem na rynku NewConnect w lutym 2015 roku. Zmianie rynku notowań akcji nie będzie towarzyszyła emisja nowych akcji.

Konsekwentnie realizujemy nasze zapowiedzi w każdym obszarze działalności. Debiutu na Rynku Głównym GPW nie będzie poprzedzała emisja akcji, co jest zgodne z wolą akcjonariuszy. Jesteśmy w stanie rozwijać się dzięki środkom własnym i finansowaniu dłużnemu, a obecny kurs akcji nie odzwierciedla wartości spółki – powiedział Piotr Górowski, Prezes Zarządu Gekoplast SA.

Narastająco po czterech kwartałach 2015 roku zanotował 86,4 mln PLN przychodów (+13% rok do roku) oraz – w ujęciu porównywalnym, po oczyszczeniu ze zdarzenia typu one-off (sprzedaż nieużywanej nieruchomości) - 10,5 mln PLN wyniku EBITDA (+37%) i 6,3 mln PLN zysku netto (+52%). To wartości zbieżne z prognozą finansową na rok 2015. Opierając się na danych oczyszczonych, rentowność EBITDA wzrosła z 10,1% do 12,2%, a rentowność netto z 5,4% do 7,3%.

- Uruchomiona w I kw. 2016 r. nowa linia produkcyjna do płyt komórkowych, planowane na bieżący rok inwestycje zwiększające wydajność i działania optymalizacyjne w całym zakładzie to główne filary zwiększania skali biznesu w najbliższych kwartałach. W połączeniu z dalszym rozwojem sprzedaży wysoko marżowych produktów, jak gotowe opakowania, da nam to możliwość dalszego zwiększania rentowności -zaznaczył Piotr Górowski, Prezes Zarządu Gekoplast SA.

Prognoza wyników finansowych Gekoplastu na rok 2016 zakłada wypracowanie 7,5 mln PLN zysku netto (+19% wobec rezultatu narastająco po czterech kwartałach 2015 roku, uwzględniającego wpływ wspomnianego zdarzenia typu one-off) i 13,6 mln PLN wyniku EBITDA (+30%) przy 101,5 mln PLN przychodów (+18%).

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe