informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Komputer kwantowy w centrum danych Equinix
Centrum Danych TY11 w Tokio - miejsce pracy komputera kwantowego OQC

Komputer kwantowy w centrum danych Equinix

Technologie / 2023.03.30

Firma Quantum Computing wspólnie z Equinix wzmacnia wdrażanie technologii kwantowej, aby umożliwić firmom na całym świecie testowanie i eksperymentowanie z obliczeniami kwantowymi.

Oxford Quantum Circuits (OQC), jedna z najważniejszych globalnych firm zajmujących się obliczeniami kwantowymi (QCaaS), oraz Equinix, Inc. (Nasdaq: EQIX), międzynarodowa firma zajmująca się infrastrukturą cyfrową, ogłosiły, że OQC zamierza udostępnić komercyjnie jeden z najpotężniejszych komputerów kwantowych przedsiębiorstwom na całym świecie za pośrednictwem centrum danych TY11 Tokyo International Business Exchange (IBX) firmy Equinix.

Firma OQC instaluje swój komputer kwantowy w TY11 i planuje wykorzystać rozwiązanie połączeń bezpośrednich Equinix Fabric, aby pod koniec roku 2023 udostępnić swoje Quantum Computing as a Service firmom i organizacjom na całym świecie na globalnej platformie Equinix.

Po podłączeniu do Equinix Fabric, przedsiębiorstwa będą mogły korzystać z łatwego dostępu do obliczeń kwantowych. Oznacza to, że poprzez bezpośrednie podłączenie do QCaaS w ramach własnej infrastruktury cyfrowej, łatwiej i bezpieczniej mogą testować i eksperymentować z przełomową technologią,

Oczekuje się, że zapotrzebowanie ze strony organizacji na tę usługę będzie rosło, a technologia kwantowa będzie wspierać wiele sektorów, od odkrywania i rozwoju leków po zarządzanie ryzykiem, bankowość i zaawansowaną produkcję.

Andrew Buss, Senior Research Director, Europe: Future of Digital Infrastructure, IDC wskazuje na przeprowadzone niedawno przez IDC badania – Dla firm, których działalność opiera się na danych, zdolność do wyróżnienia się i zachowania konkurencyjności sprowadza się do dostarczania insightów, dotyczących coraz bardziej złożonych scenariuszy w krótszych terminach. Skłania je to do inwestowania w najnowocześniejsze technologie, takie jak obliczenia kwantowe, które mogą zrewolucjonizować kluczowe funkcje związane z przetwarzaniem danych na informacje. IDC przewiduje, że do 2026 r. 95% firm zainwestuje w technologie obliczeniowe, które pozwolą na szybsze uzyskanie informacji ze złożonych zbiorów danych w celu osiągnięcia lepszych wyników biznesowych. Udostępnienie obliczeń kwantowych „jako usługi” w ramach globalnie połączonej infrastruktury cyfrowej, powinno znacznie zmniejszyć bariery dla eksperymentowania i wdrażania, w tym koszty i złożoność integracji.

Świat czekał, aż komputery kwantowe dojrzeją na tyle, że będą mogły zmienić nasze życie. Dostępność obliczeń kwantowych w światowej klasy centrum danych TY11 firmy Equinix przybliża nas o krok do tej rzeczywistości. Przetwarzanie kwantowe stanowi poważną zmianę w zakresie technologii i przebiegu procesów. W przeciwieństwie do tradycyjnych komputerów, komputery kwantowe mogą przetwarzać ogromne ilości danych z niesamowitą prędkością. Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Equinix, aby pomóc przedsiębiorstwom na całym świecie w budowaniu ich kwantowego zasobu umiejętności i możliwości. Przyszłość jest tutaj, a my nadajemy tempo erze komputerów kwantowych komentuje Dr. Ilana Wisby, CEO, OQC.

Arun Dev, Global Head of Digital Interconnection w Equinix podkreśla korzyści i znaczenie Equinix Fabric dla klientów takich jak OQC chcących rozszerzyć swoje możliwości połączeń bezpośrednich: – Obliczenia kwantowe mają potencjał, aby przekształcić sposób, w jaki przedsiębiorstwa rozwiązują problemy zarówno teraz, jak i w przyszłości, zwłaszcza że nasi klienci szukają bardziej innowacyjnych rozwiązań. Jako globalna firma zajmująca się infrastrukturą cyfrową jesteśmy dumni, że tysiącom przedsiębiorstw na całym świecie umożliwiamy łatwiejszy, bezpieczny, wysokoprzepustowy dostęp do tej pionierskiej technologii. Powitanie komputera kwantowego OQC w naszym globalnym ekosystemie połączeń bezpośrednich na Platformie Equinix wzmacnia nasze zaangażowanie we wspieranie innowacji. Nie możemy się doczekać wspólnej pracy nad rozwiązaniem kluczowych wyzwań cyfrowych, przed którymi stoją dziś firmy i instytucje.  

Equinix Fabric

Zasilane przez niezawodną, globalną sieć o wysokiej przepustowości, Equinix Fabric jest rozwiązaniem oferującym połączenia bezpośrednie na żądanie. Klienci mogą szybko ustanowić prywatną łączność ze swoimi firmowymi zasobami roboczymi, niezależnie od tego, czy znajdują się one w prywatnym centrum danych, w obiekcie IBX, czy u dowolnego z głównych dostawców chmury. Equinix Fabric zapewnia również doskonałą wydajność i niskie opóźnienia, umożliwiając efektywne przenoszenie danych pomiędzy dowolnymi z tych bezpiecznych punktów końcowych.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe