informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Komputronik Biznes modernizuje polskie szpitale – kolejna umowa poznańskiej firmy

Komputronik Biznes modernizuje polskie szpitale – kolejna umowa poznańskiej firmy

CSR / 2018.04.10

16 marca 2018 roku doszło do zawarcia umowy pomiędzy Komputronik Biznes sp. z o.o. a Starostwem Powiatowym w Krotoszynie. Przedmiotem umowy jest modernizacja Szpitala Powiatowego w Krotoszynie. Certyfikowani project managerowie Komputronik Biznes staną przed wyzwaniem zarządzania niezwykle skomplikowanym przedsięwzięciem, którego celem jest oddanie do użytku zmodernizowanych budynków zgodnie z przyjętym harmonogramem do 30.09.2019 roku. Wartość kontraktu wynosi blisko 25 milionów złotych.

- Rozwój oferty specjalizowanej i sprzedaż całych rozwiązań sektorowych jest wpisany w strategię rozwoju Komputronik Biznes. Stawiamy także na rozwój obsługi handlowej szerokiej gamy klientów przez nasze 6 oddziałów zlokalizowanych w największych polskich miastach, a także pogłębiamy współpracę z szybko rosnącą siatką partnerów. To pozwala realizować cele strategiczne – znaczne powiększanie kompetencji technicznych przy szybkim wzroście przychodów i zachowaniu bieżącej rentowności – wyjaśnia Wojciech Buczkowski, Prezes Komputronik Biznes sp. z o.o.

To już trzeci kontrakt realizowany przez Komputronik Biznes obejmujący wykonanie usług w sektorze opieki medycznej. 7 marca 2018 roku podpisana została umowa z Urzędem Miasta we Wrocławiu i IT Tender – spółką zależną w 100% od Komputronik Biznes. W połowie sierpnia 2017 roku Komputronik Biznes zawarł również umowę na rozbudowę szpitala w Słupcy, której celem jest zapewnienie obiektowi najnowocześniejszych rozwiązań sprzętowych i infrastruktury sieciowej.

W ramach modernizacji szpitala w Krotoszynie, Komputronik Biznes wyposaży szpital w najnowsze narzędzia z zakresu bezpieczeństwa i inteligentnego zarządzania budynkiem, zarządzania wrażliwymi danymi, co pozwoli spełnić najwyższe europejskie standardy.

- Oprogramowanie eSala autorstwa Komputronik Biznes jest jednym z najważniejszych elementów naszej oferty skierowanej do sektora medycznego - pozwala na spełnienie wytycznych dotyczących sposobu pozyskiwania, przetwarzania i przechowywania dokumentacji medycznej. Rozwój oprogramowania oparty jest na merytorycznych uwagach jej przyszłych użytkowników, co gwarantuje dopasowanie go do współczesnych potrzeb placówek medycznych – komentuje zawarcie umowy Rafał Rzepa, ekspert rynku medycznego.

Personel szpitalny, jak również pacjenci, po wykonaniu przedmiotu umowy będą dysponować innowacyjną placówką medyczną, wyposażoną w nowy sprzęt oraz liczne usprawnienia technologiczne: elektroniczny obieg dokumentów medycznych, monitoring zabiegów oraz nowoczesne środowisko z zapewnioną redundancją działania (w zakresie energetycznym oraz infrastruktury IT), zabezpieczone przed cyberatakami i innymi zagrożeniami cyfrowego świata.

- Nasze inwestycje w budowanie przewag konkurencyjnych w postaci tworzenia i udoskonalania całych rozwiązań sektorowych przynoszą oczekiwane efekty. Cieszymy się, że możemy być częścią zmiany sektora opieki medycznej.  – mówi Sebastian Pawłowski, Wiceprezes Komputronik Biznes sp. z o.o.

- Jednocześnie wiele uwagi poświęcamy zarządzaniu ryzykiem. Jako lider konsorcjum wymagamy od naszych współkonsorcjantów zabezpieczenia jakości i rzetelności wykonania prac leżących w ich zakresie odpowiedzialności poprzez złożenie gwarancji bankowych lub gwarancji ubezpieczeniowych.

źródło: informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe