informacje branżowe - twitterinformacje branżowe - facebook
Konica Minolta po raz czwarty z rzędu  na Dow Jones Sustainability World Index

Konica Minolta po raz czwarty z rzędu na Dow Jones Sustainability World Index

Giełda / 2015.10.30

Konica Minolta, Inc. po raz kolejny znalazła się na liście w prestiżowym zestawieniu Dow Jones Sustainability World Index w uznaniu za swoją działalność ekonomiczną, społeczną i środowiskową. Po raz siódmy z rzędu została również sklasyfikowana na Dow Jones Sustainability Asia Pacific Index (DJSI Asia Pacific).

Ranking Dow Jones Sustainability World Index (DJSI) to pierwszy globalny indeks, który śledzi  kondycję finansową wiodących firm na całym świecie, kierujących się zasadą zrównoważonego rozwoju. Indeks ten jest wysoko rozpoznawalny wśród ogólnoświatowych inwestorów instytucjonalnych, którzy zwracają uwagę na zarządzanie CSR i zrównoważony rozwój.

W tym roku Konica Minolta uzyskała najwyższą ocenę w branży komputerów i urządzeń peryferyjnych oraz elektroniki biurowej w wymiarze ekonomicznym, obejmującym zarządzanie innowacjami. Firma została także doceniona za politykę ekologiczną, w obszarze strategia klimatyczna, polityka środowiskowa, system zarządzania i ujawniania informacji. Po corocznej analizie DJSI 2500 firm na całym świecie, na liście DJSI World znalazło się 317 spółek, wśród nich 20 firm japońskich, w tym także Konica Minolta.

Poza DJSI World i DJSI Asia Pacific, Konica Minolta została uwzględniona w brytyjskim indeksie FTSE4Good Global Index, grupy FTSE i w japońskim Morningstar Socially Responsible Investment Index. Firma otrzymała również wyróżnienie RobecoSAM Gold Class, a także status Prime od niemieckiej Oekom Research AG i znajduje się wśród najlepszych firm pod względem społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) w swojej branży na poziomie międzynarodowym.

Konica Minolta jest na tworzonych przez CDP listach indeksów zarówno Climate Performance Leadership Index, jak i CDP Japan 500 Climate Disclosure Leadership Index.

Biznes odpowiedzialny społecznie (CSR) firmy Konica Minolta

Idea zrównoważonego rozwoju biznesu jest jednym z kluczowych elementów w polityce zarządzania Konica Minolta. Firma jest poważnie zaangażowana w tworzenie innowacyjnych technologii, które w coraz większym stopniu są przyjazne środowisku naturalnemu. Założenia związane z oddziaływaniem na środowisko naturalne zostały ujęte w programie „Eco Vision 2050” i obejmują m.in.: redukcję emisji CO², wspieranie odbudowy i różnorodności biologicznej oraz redukcję zagrożeń generowanych przez substancje chemiczne.

źródło: km/informacjebranzowe.pl

informacje branżowe
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe