

Konica Minolta ponownie na Dow Jones Sustainability World Index
Konica Minolta po raz piąty z rzędu znalazła się na liście Dow Jones Sustainability World Index (DJSI World) w uznaniu za osiągnięcia ekonomiczne, społeczne oraz działalność na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Firma po raz ósmy z rzędu została również zakwalifikowana do rankingu Dow Jones Sustainability Asia Pacific Index (DJSI Asia Pacific).
W tym roku Konica Minolta otrzymała wysoką notę w nowej kategorii „Materiality”, która została dodana do grupy wskaźników ekonomicznych. Firmie przyznano także po raz trzeci z rzędu najwyższą ocenę wśród organizacji z sektora Komputery i peryferia oraz Elektronika biurowa.
Ranking Dow Jones Sustainability (DJSI) to pierwszy indeks o charakterze globalnym, wykorzystywany do monitorowania wyników finansowych wiodących światowych spółek opierających się na zasadach zrównoważonego rozwoju. Indeks ten jest wysoko oceniany w gronie globalnych inwestorów instytucjonalnych, którzy szczegółowo analizują realizację zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu oraz zastosowanie koncepcji zrównoważonego rozwoju. W dorocznym przeglądzie 2500 światowych spółek, 316 znalazło się w rankingu DJSI World, z czego 26 to spółki japońskie, w tym Konica Minolta.
źródło: km/informacjebranzowe.pl
Najnowsze aktualności
Truck Care rusza z nową ofertą na ciągniki MAN TGX
2026.06.30Granice wracają do handlu. Dlaczego dziś o sukcesie w eksporcie decyduje nie tylko logistyka
2026.06.30Przestępstwo w zasięgu kamery. Integracja monitoringu coraz ważniejsza dla bezpieczeństwa miast
2026.06.293 euro, które zmieni e-commerce. Tanie paczki z Chin na celowniku UE
2026.06.29Europa nie wygra wyścigu o magazyny energii samą skalą. Musi wygrać jakością integracji z siecią
2026.06.29Ponad co ósmy system ESS z nieprawidłowościami krytycznymi dla bezpieczeństwa. SMA wskazuje, gdzie zaczyna się niezawodność projektu
2026.06.29Alides Polska zajmuje strategiczną pozycję na Żoliborzu pod realizację nowego flagowego projektu
2026.06.29Bogi Gabrovic dołącza do Peakside, aby wspierać realizację akwizycji w Polsce
2026.06.29Olivia Centre wprowadza na rynek nową markę: Olivia Rent
2026.06.29





